Limon Suyunun Vücuda ve Cilde Faydaları

Limon Suyunun Vücuda ve Cilde Faydaları

Limon Suyunun Vücuda ve Cilde Faydaları Limonlu su yapımı çok basittir. Bu basitliğin tam tersi olarak çok faydalıdır. Güne sağlıklı bir başlangıç yapmak için en ideal içecektir. Güne başlarken içeceğiniz bu içecek içinizi temizleyecek ve sağlıklı bir hayat imkânı sağlayacaktır. Limonlu suyun elde edilmesi kolaydır. Bu ürünü elde etmek için bir bardak suya yarım limonu sıkarak karıştırın.  Suyu çok soğuk ya da çok sıcak kullanmayınız ılık bir aralıkta kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Limonlu suyun faydaları yapılışı kolay olduğu için faydası az olduğunu düşünmeyin limon suyunun faydası saymakla bitmez ancak biz sizin için bu faydaların birçoğunu kaleme alacağız.

Limonlu Su Faydaları

  • Limonlu su kullanmanız cildinizdeki akne oluşumunu azaltacaktır.
  • Limonlu su ile yaşlanmaya karşı durabilirsiniz. İçerisinde bulundurduğu maddeler ile yaşlanmanıza sebep olacak besinlerin dışarı atılmasını sağlar. İçerisinde bulundurduğu C vitamini ile kolojen proteinin salgılanmasında yardımcı olur ve bu madde ile cildinizin erken kırışmasını engellenmiş olur.
  • Nefesinizi temizlemeniz için ideal bir içecektir. Limonlu suyu bir dezenfektan gibi kullanarak ağızınızda oluşan bakteriler ve kötü kokulardan kurtulabilirsiniz. Limonlu suyu içtikten sonra ağzınızı su ile çarkalayın.
  • Limonlu suyun bir faydası da karaciğeredir. Karaciğerin temizlenmesine yardımcı olur. Sindirim için gerekli bir madde olan Öd oluşumunu tetikleyici etkisi ile karaciğeri temizler ve onu uyarır. Öd akışının kontrol edilmesi ve vücutta üretilen fazla mukusun dengede tutulmasına yardımcı etkisi vardır. Safra taşları üzerinde de etkilidir.

 

  • Sindirime yardımcı Limon suyunun moleküler olarak yapısı mide öz suyuna benzediğinden sindirim için yardımcı olabilir. Daha rahat sindirim yapmanıza yardımcıdır. Limonlu su ayrıyeten bağırsakların temizlenmesi ve bağırsaktaki besinlerin atılmasında da etkilidir. Şişkinlik, mide ekşimelerine ve hazımsızlık gibi rahatsızlıklara iyi gelir.
  • Limonlu su bağışıklık sisteminizi destekler ve içerisinde bulundurduğu C vitamini ile soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklara yakalanma riskini düşürür. Vücudumuzda demir emilimi önemlidir. Bunun için limon içerisinde bulunan C vitamini aynı zamanda vücudun demir emilimine yardımcı olur. Aşırı stresiniz varsa C vitamini seviyesi stresli günlerde düşer bu dengeyi limonlu suyla düzeltebilirsiniz.
  • Limonlu su idrar yollarını temizler. Limon içerisinde bulundurduğu maddeler idrar oluşmasına yardımcı olur. Bunun sonucu olarak da vücuttaki toksinlerin daha çabuk atılmasını sağlar. Ph dengesini ayarladığı için zararlı bakterilerin çoğalmasını azaltan etki gösterir.
  • Ağrılar üzerinde de etkisi bulunmaktadır. Limonlu su vücutta ağrıya sebep olabilecek bir madde olan ürik asidin vücuttan atılmasına yardımcı olur. eklem ve diz bölgesinde bulunan ağrılarınızı azaltır.
  • Limonlu su size tokluk hissi verecektir. Limonun lifli yapısı su içerisinde çözünerek size bu hissi verecektir. Uzun süreli tokluk hissi verecek bu içecek öğün arasında bulunan atıştırmalarınızdan sizi kurtaracaktır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.