Yılan Yağı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Yılan Yağı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Seneler önce saçlarımı kestirsem mi? kestirmesem mi? diye düşünürken cesaretimi toplayıp saçlarımı kısacık kestirdim. İlk hafta hoşuma gitti ancak ikinci hafta o saçlar bana berbat gözükmeye başladı. İyicene moralim bozuldu ve saçlarımı bir an önce uzatmanın yolunu aramaya başladım.

Bu arayış içindeyken yılan yağı ile tanıştım. Yılan yağının saçları çok hızlı bir şekilde uzattığını duydum ve hemen bir aktardan yılan yağı temin ettim. Yılan yağını saçlarıma uygulamaya başladım ve saçlarım ciddi anlamda hızlı uzadı ve saç dökülmelerim yılan yağı kullanımı sonrası durdu.

Yılan yağı nedir? Nasıl Kullanılır?

Sizlere bu yazımızda yılan yağının ne olduğunu ve yılan yağının nasıl kullanıldığını anlatmaya çalışacağız. Öncelikle yılan yağını aktarlardan temin edebileceğiniz bir bakım yağıdır.

Yılan yağı genel olarak saçlar için kullanılmaktadır. Saçların dökülmesini engelleyen ve saçların hızlı uzamasını sağlayan bir yağdır. Bunların dışında güçsüz , zayıf , bakımsız , yıpranmış olan saçlar için de iyi geliyor. Yılan yağı kullanımı çok kolay bir saç bakım yağıdır. Sizlere yılan yağının nasıl kullanılacağı ile alakalı bilgiler vermek istiyorum.

Yılan Yağı Nasıl Kullanılır?

Yılan yağını saçlarınıza bir kaç damla damlatarak , saç diplerinize masaj yapın. Yaklaşık 10 dakika boyunca masaj yaptıktan sonra 120 dakika ( 2 saat ) boyunca saçlarınızda bu yağı bekletin. Ardından saçlarınızı yıkayıp , durulayabilirsiniz. Haftanın 3 günü uygulayabileceğiniz yılan yağı sayesinde saç dökülmesi , saç seyrekliği gibi problemlerden kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz.

Yılan Yağının Saça Faydası

Yukarıda da sizlere bahsettiğimiz gibi zayıf , güçsüz ve yıpranmış saçlara iyi gelirken hızlı saç uzatan bir yağdır. Özellikle de saç dökülmesine karşı çok etkili bir yağdır. Yılan yağı aktarlardan satın alınabildiği gibi fiyatı 10-15 TL arasındadır. Yılan yağının yan etkileri yoktur. Bu nedenle diğer saç bakım yağları ile beraber de kullanabilirsiniz.

Yılan yağı aynı zamanda erkek bakım ürünü de sayılır. Vücudunda tüy çıkmayan veya bıyıkların gürleşmesi içinde kullanılabilen bir yağdır. Uzmanlar yılan yağı kullanımı sonrasında saçlarda dökülmelerin azaldığını ve saçların daha gür çıktığını belirtiyorlar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.