Argan Yağı Nasıl Kullanılır?

Argan Yağı Nasıl Kullanılır?

Argan yağı, özellikle saç ve cilt bakımında kullanılan mucizevi etkileri bilinen bir yağ. Bu yağ sadece söz konusu bölgeler için değil aynı zamanda tırnak bakımı ve vücut nemlendiricisi olarak kullanılıyor. Saçlar üzerindeki etkileri saçların daha sağlıklı ve parlak bir görünüme sahip olmalarını sağlıyor. Saçlarda oluşan kırıkların da argan yağı ile önlendiği biliniyor.

Sadece güzellik için değil aynı zamanda içinde bulunan antioksidanlar ile insan sağlığına da iyi geldiği bilinen argan yağı, kalp ve damar hastalıklarını önlemede kalp dostu bir yağdır.  Kandaki yağ asitleri ve kolesterolü de düzenleyici etkisi ile özellikle yaşlılığa bağlı bu tip hastalıkları önlemede yardımcı olur. Yüksek tansiyon için de argan yağı öneriliyor. Argan yağını güzellik reyonlarında bulabileceğiniz gibi aynı zamanda eczanelerde tablet veya kapsül şeklinde de bulmanız mümkün.

Argan Yağı Nasıl Etki Ediyor?

Argan yağının düzenli kullanımı sonucunda nemlendirme özelliğinden dolayı neme ihtiyaç duyulan bölgelerde onarıcı etkileri vardır. Kremi her gün düzenli olarak belirli dozlarda kullanmak gerekiyor. Cilt için argan yağı nasıl kullanılır? 1 ya da 2 damla argan yağı avuç içine damlatılıyor ve daha sonra yüze veya boyun bölgesine uygulanıyor. Yoğun nemlendirici özelliği sayesinde hem cilt ihtiyacı olan C vitaminini almış oluyor hem de kırışıklıklara karşı da savaşılmış olunuyor.

Argan Yağı Kırışıklığa İyi Gelir mi?

Argan yağı içeriğindeki C vitamini ve yoğun nemlendirme özelliği sayesinde kırışıklar için doğru bir savaşma yöntemi olarak öne çıkıyor. Kremi her gün minik damlalar şeklinde yüze ve boyuna masaj yaparak uygulamak gerekiyor. Argan yağı içeriğinde yüksek derecede antioksidan bulunuyor. Bunlar sayesinde vücut serbest radikaller ile savaşarak sorunlu olan bölgelerde iyileşme ve koruma sağlıyor. Bu sayede de daha canlı ve nemli bir cilt söz konusudur.

Argan Yağı Sivilcelere İyi Gelir mi?

Sivilce oluşumundaki en büyük etkenlerden biri cildin fazla sebum salgılaması. Argan yağının düzenli kullanımının ise cildin sebum dengesini sağlar. Argan yağı ile yapılan bakım sayesinde cildin altında ve gözeneklerde birikmiş olan kirlerden de arınma sağlanıyor. Argan yağı sadece sivilceler için değil yüzünüzdeki sorunlu bölgeler için de çözüm olabiliyor.

Argan Yağı Tırnak Bakımında Nasıl Kullanılır?

Argan yağı nasıl kullanılır? Tırnaklar için bu yağ hem tırnak eti gibi can sıkıcı bir problemi gidermede hem de güçlü tırnaklar için kullanılıyor. Aynı cilde uygulandığı gibi birkaç damla argan yağı tırnak ve tırnak diplerine masaj yaparak uygulanıyor. Daha sonra eldiven takarak bir süre yağı işlevine bırakmak da daha etkili bir işlem için gerekli.

Argan Yağı Çatlaklara İyi Gelir mi?

Argan yağının hamilelik veya kilo alıp verme sonucunda oluşan çatlaklar için tedavi edici özelliği bulunur. Çatlaklar için yoğun nemlendirme sağlayarak bu bölgenin daha az sorunlu görünmesine sebep olur. Düzenli kullanımı çatklar için egzersiz ve masaj ile de desteklemek gerekir. Sadece vücut çatlakları değil aynı zamanda dudaklarda oluşan mevsimsel veya kronikleşmiş çatlaklar için de etkili bir yağ olan argan yağını her gün bir damla dudaklar üzerine uygulamalıdır.

Argan Yağının Saç Üzerinde Etkisi Var mı?

Argan yağının en iyi geldiği bölgelerden biri de saç. Yine düzenli kullanım sonrasında saçların keratin salgılamasını sağlar. Kuru saç problemi neticesinde ortaya çıkan kepek problemi için nemlendirici etkisi ile çözüm sağlayan argan yağı her türlü saç tipini onarıyor ve saçlar güçlü bir görünüme kavuşur.

YORUMLAR

  1. blank Mesut dedi ki:

    Merhaba
    Bilgilerinize istinaden teşekkür ederiz
    Ayrıca genelde benim cildimde kiriş ve çökme oluyor boyacı olduğumuzdan arada bir tiner vuruluyor tam olarak hangi ürün ve bitkileri kurmamız için yardımcı olursanız iyi günler