Simli Oje Nasıl Çıkarılır?

Simli Oje Nasıl Çıkarılır?

Kadınlar ve genç bayanlar güzel olmak adına her türlü kozmetik ürünleri ve bakım türlerini kullanmaktadırlar. Tırnakların bakımlı olması ile bir bayanların temizlik konusunda hassas oldukları noktalardan biri olarak seçilmektedir. Bakımlı, güzel tırnaklara sahip olmak isteyen bayanlar oje sürerek güzel görünümlerine daha çok güzellik katmaktadırlar. Simli ojeler de güzellik bakımından tercih edilmektedir.

Bakımlı kadınlar, son derece tırnaklarına önem vermektedirler. Her ne olursa olsun tırnaklarından birisi bile kırıldığın da hepsini gözden çıkarabileceklerdir. Simli ojeleri kullanıp ve artık simli ojeden kurtulma vakti geldiğinde simlerin ve ojenin tırnakta kalıntılar bırakmaması her bayanın arzuladığı şeydir.

Bayanları bu yöndeki sıkıntılarından kurtarabilmek adına ipuçlarını sizlerle aşağıda paylaşmış bulunmaktayız. Bu yöntemler ile simli tırnaklarınız dan hiç bir yere bulaştırmadan kurtulabilirsiniz. Öncelik şunu belirtmeliyiz ki; simli ojeyi tırnağınıza sürmeden önce tırnaklarınıza şeffaf oje sürdüğünüz takdir de simli ojeyi çıkartmanız ve simlerinden kurtulmanız daha kolay olacaktır. Simli oje nasıl çıkartılır ? ile ilgili yazımızda  nasıl çıkartılıyormuş bir göz atalım;

Malzemeler

  • Aseton
  • 10 parça halinde disk pamuk
  • Alüminyum folyo

Simli ojelerin kullanımı kolay olsa da etrafa bulaşması an meselesidir. Kıyafetlere bulaşarak veya yüz kısımlarına değdiğinde parlamaya sebep olmaktadırlar.

Aseton ile ojeyi silseniz de bir türlü tam olarak çıkmayacaktır. Bundan dolayı da simli ojeyi çıkarmak yerine önce asetonu tırnaklarınıza sürerek bir süre bekletiniz. Pamuğa asetonu dökün ve daha sonra her bir parmağınız üzerine sürerek bir süre bekletmelisiniz. Daha sonrasında hazırlanmış olan alüminyum folyolar ile tırnaklarınızı kaplayınız.

Folyoları ojeyi çıkartmadan önce parmağınızı saracak şekilde hazırlamalısınız. Folyoları parmağınıza sardıktan sonra 5 dakika boyunca parmağınıza bastırarak bekletiniz. Folyo ile işiniz bittiği vakit asetonu tekrardan pamuğa dökerek tırnaklarını bir kez daha siliniz. Böylelikle simli ojelerin tırnağınıza zarar vermeden ve etrafa bulaşmadan güzel bir şekilde çıktığına da şahit olabileceksiniz.

Tırnaklarınıza simli ojeyi uygulamadan önce parlatıcı veya açık bir renk oje sürmeniz simli ojeyi çıkartmaya çalıştığınız da size daha fazla kolaylık sağlayacaktır.

Simli ojeyi çıkartmak için 2 ayrı yöntem de bulunmaktadır. Birincisi baz cilalar ile tırnaklarınızı kalıntılardan koruyacak ve simli ojenin çıkarımını kolaylaştıracaktır. İkincisi ise zeytin yağıdır. Küçük bir yere zeytin yağını dökün ve tırnaklarını 5 dakika içerisinde bekletiniz. Bu şekilde de simler den derhal kurtulmanız mümkündür.

ilginizi çekebilecek diğer ilgili makalelerimiz;

Oje Markaları

Koyu Renk Oje Nasıl Çıkarılır?

Bakımlı tırnaklar için oje önerileri

Kırmızı oje nasıl çıkartılır

Güncelleme: 14.02.2019

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.