Cilt Bakımı

Simli Oje Nasıl Çıkarılır?

Simli Oje Nasıl Çıkarılır?

Kadınlar ve genç bayanlar güzel olmak adına her türlü kozmetik ürünleri ve bakım türlerini kullanmaktadırlar. Tırnakların bakımlı olması ile bir bayanların temizlik konusunda hassas oldukları noktalardan biri olarak seçilmektedir. Bakımlı, güzel tırnaklara sahip olmak isteyen bayanlar oje sürerek güzel görünümlerine daha çok güzellik katmaktadırlar. Simli ojeler de güzellik bakımından tercih edilmektedir.

Bakımlı kadınlar, son derece tırnaklarına önem vermektedirler. Her ne olursa olsun tırnaklarından birisi bile kırıldığın da hepsini gözden çıkarabileceklerdir. En önemli etkenlerden olan tırnak simli ojelerin kullanımından sonra da simlerin kalıntılarından çoğu bayan rahatsız olmaktadır.

Bayanları bu yöndeki sıkıntılarından kurtarabilmek adına ipuçlarını sizlerle aşağıda paylaşmış bulunmaktayız. Bu yöntemler ile simli tırnaklarınızdan hiç bir yere bulaştırmadan kurtulabilirsiniz.

Malzemeler

Aseton
10 parça halinde disk pamuk
Alüminyum folyo

Simli ojelerin kullanımı kolay olsa da etrafa bulaşması an meselesidir. Kıyafetlere bulaşarak veya yüz kısımlarına değdiğinde parlamaya sebep olmaktadırlar.

Aseton ile ojeyi silseniz de bir türlü tam olarak çıkmayacaktır. Bundan dolayı da simli ojeyi çıkarmak yerine önce asetonu tırnaklarınıza sürerek bir süre bekletiniz. Pamuğa asetonu dökün ve daha sonra her bir parmağınız üzerine sürerek bir süre bekletmelisiniz. Daha sonrasında hazırlanmış olan alüminyum folyolar ile tırnaklarınızı kaplayınız.

Folyoları ojeyi çıkartmadan önce parmağınızı saracak şekilde hazırlamalısınız. Folyoları parmağınıza sardıktan sonra 5 dakika boyunca parmağınıza bastırarak bekletiniz. Folyo ile işiniz bittiği vakit asetonu tekrardan pamuğa dökerek tırnaklarını bir kez daha siliniz. Böylelikle simli ojelerin tırnağınıza zarar vermeden ve etrafa bulaşmadan güzel bir şekilde çıktığına da şahit olabileceksiniz.

Tırnaklarınıza simli ojeyi uygulamadan önce parlatıcı veya açık bir renk oje sürmeniz simli ojeyi çıkartmaya çalıştığınız da size daha fazla kolaylık sağlayacaktır.

Simli ojeyi çıkartmak için 2 ayrı yöntem de bulunmaktadır. Birinici baz cilalar ile tırnaklarınızı kalıntılardan koruyacak ve simli ojenin çıkarımını kolaylaştıracaktır. İkincisi ise zeytin yağıdır. Küçük bir yere zeytin yağını dökün ve tırnaklarını 5 dakika içerisinde bekletiniz. Bu şekilde de simlerden derhal kurtulmanız mümkündür.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ