Yüzdeki Sivilce Delikleri Nasıl Geçer?

Yüzdeki Sivilce Delikleri Nasıl Geçer?

Yüzdeki sivilce deliklerinin olmasının en büyük nedenlerinden bir tanesi, sivilcelerin üst üste çıkmasıdır. Yüzünüzdeki sivilceleri elinizle patlatmanız sonucu yüzdeki sivilce deliklerinin çıkması daha çok artar. Eliniz sivilce patlatmasanız bile üst üste çıkan sivilcelerden dolayı yüzünüzde pürüzlü ve delikler meydana gelmektedir.

Yüzdeki sivilce delikleri nasıl geçer?

Peki yüzdeki sivilce delikleri nasıl geçer derseniz, aşağıda vereceğimiz tarifler ve maskeler sayesinde yüzünüzdeki sivilce deliklerinden kolayca ve hızlıca kurtulabileceksiniz.

 

Yüzdeki Sivilce Delikleri için Kil Maskesi

 • 1 tatlı kaşığı mısır unu
 • 1 çay kaşığı kil
 • 1 Su bardağı su

Yüzdeki sivilce delikleri için kil maskesinin hazırlanışı: Önce 1 tatlı kaşığı mısır unu ve 1 çay kaşığı kil ile yeteri miktarda suyu krem kıvamına gelinceye kadar bir kap içerisinde karıştırıyoruz. Artık kil maskeniz hazır oluyor. Bu kil maskesini yüzünüzdeki sivilce deliklerinin üzerine sürün. Kil suratınızda kuruyana kadar bekletin. Kil maskesi kuruduktan sonra yavaşça ovalayarak ve kili suratınızdan çıkartın. Ayrıca temiz su ile bolca yüzünüzü yıkayın. Kil maskesi yüzünüzdeki sivilce delikleri için çok iyi derecede etkisi olacaktır. Tek sorun kil maskesini haftada iki gün ve düzenli olarak uygulamanız gerekmektedir. Yüzünüzdeki sivilce delikleri kil maskesi uygulaması sonrasında yavaş yavaş geçmeye başlayacaktır.

Yüzdeki Sivilce Delikleri için Doğal Maske

 • 1 adet yumurtanın akı
 • Yarım tatlı kaşığı limon suyu
 • Yarım tatlı kaşığı bal
 • 2 tatlı kaşığı yaş maya

Yüzdeki sivilce delikleri için doğal maske hazırlanışı : Bir kase içerisine yumurta akını, limon suyunu, balı ve yaş mayayı kıvamlanana kadar karıştırın. Ardından bu kıvamı yüzünüzdeki sivilce deliklerinin üzerine sürün. Yaklaşık olarak 30 dakika (yarım saat) boyunca bekletin ve ardından temizce cildinizi temizleyin. Ardından suratınıza nemlendirici bir krem sürün. Yüzdeki sivilce delikleri için doğal maskeyi hafttada 1 en fazla 2 defa kullanın. Doğal maske sayesinde kısa süre içerisinde yüzünüzdeki sivilce deliklerinden kurtulabilirsiniz.

Yüzünüzdeki Sivilce Deliklerinin Geçmesi için Öneriler

 1. Öncelikle uzman doktorlardan yardım almaya çalışın. Doktorlar bu konuda size en yardımcı olacak kişilerdir.
 2. Kozmetik ürünleri içerisinde yüzdeki sivilce delikleri için kimyasal ürünler ve oldukça yararlı kremler bulabilirsiniz.
 3. Fraksiyonel lazer, yüzdeki sivilce deliklerinde önemli ve olumlu etkiler bırakmaktadır. Fraksiyonel lazer tavsiye edebiliriz. Gideceğiniz lazer tedavisi 5-6 seansta olumlu etkiler alabilirsiniz.
 4. Cilt doktorunuzun size önereceği cilt soyucu kremler yüzünüzdeki sivilce deliklerini %80 geçirecektir. Tabiki cilt soyucu kremleri yarım yıl kadar ve düzenli kullanmanız, çok olumlu sonuçlar verecektir.
 5. Evinizde uygulayacağınız sivilce deliği maskerleri uzun sürede cevap verebilir ama etkilidir.

Sizlere bu yazımızda sivilce delikleri nasıl geçer sorusuna cevap vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.