Saç Bakım Kürleri Evde Nasıl Yapılır?

Saç Bakım Kürleri Evde Nasıl Yapılır?

Saç Bakım Kürleri ile saçlarınıza ışıltı katmak artık sizin elinizde. Saçlarınız kadın ya da erkek tüm insanların bakımına dikkat etmesi gereken bedenimizin en güzel ve dikkat çeken aksesuarıdır. Saçlarınızın güzel görünmesini sağlamak için hemen hemen her gün saç şekillendiricilerle şekillendirirsiniz.

Saç Bakım Kürleri

Saç şekillendiriciler yüksek ısılı oldukları için saçlarınızı zamanla kurutur ve koparak dökülmelerine neden olur ve canlılıklarını kaybetmelerine sebep olur. Bu olumsuz etkilerden saçlarınızı korumak için evde yapılabilen saç bakımı kürleri hazırlayıp saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Her türlü sorunun çözümü doğada saklı olduğu için kimyasal bakım ürünleri kullanmak yerine doğal bitki kürleri ile sorunlarımıza çözüm bulabiliriz.

 

Isırgan Otu ile Saç Bakımı Kürü

Isırgan Otu ile Saç Bakımı Kürü hazırlarken ısırgan otunu taze veya kuru bir şekilde de kullanabilirsiniz. Bir tutam göz kararı ısırgan otunu veya beş gram kadar ısırgan otunu 750 ml kaynar suya atarak 4 ya da 5 dakika kadar kısık ateşte kaynattıktan sonra süzebilirsiniz ve ılıdıktan sonra temiz saçınızı hazırladığınız su ile yıkayın, yarım saat bekletin. Daha sonra da temiz su ile arındırın.

Saçınız kirli ve yağlı ise şampuanla temizleyin daha sonra ısırgan otunun suyu ile yıkayıp yarım saat bekletin. Daha sonra ise saf su ile yıkayarak arındırın. Bu şekilde ısırgan otu kürünü uygulayarak saçlarınız canlı dolgun görünüm kazanır ve saç derinizde ise kepek oluşumu engellenmiş olur ya da olan kepeğin yok olmasını sağlamış olursunuz.

 

Yıpranan ve Dökülen Saçlar İçin Lavanta Mucizesi

Bayanların en çok şikâyet ettiği saçlar yıpranan ve dökülen saçlardır. Yıpranan saçı şekle sokmak ise oldukça zordur. Saçlarınıza fön çekmek ya da şekillendirmek bile güzel görünmesini sağlayamaz. Bu sebeple yıpranan saçları eski sağlıklı haline getirmek için lavanta mucizesini uygulayabilirsiniz. Bu kürün hazırlanması çok kolaydır.

Lavanta Kürünün Hazırlanışı

Üç bardak kaynayan suya bir tatlı kaşığı lavanta atarak beş dakika kadar yüksek ısıda kaynatın ve demlenmeye bırakın. Lavantalı su ılındığında süzün ve saçınızı önce şampuanla yıkayın sonra da hazırladığınız kürle saçlarınıza masaj yaparak yıkayın, kürle yıkadığınızda saçınızı yarım saat bekletin ve temiz ılık suyu ile uyguladığınız kürü saçlarınızdan arındırın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.