Acısız Ağda Nasıl Yapılır?

Acısız Ağda Nasıl Yapılır?

Her kadının hayali ağda yaparken acısız ve ağrısız bir ağda olmasıdır. Özellikle özel günlerde yapılan ağda sırasında daha fazla acı hissi duyulur. Ağda yaparken acısız ağda yapmak pek mümkün değildir. Ancak acınızı dindirecek ve çok fazla acı çektirmeyecek bazı ürünlerden faydalanabilirsiniz.

Acısız Ağda Nasıl Yapılır?

Ağda yaparken acısız şekilde tüyleri almak imkansızdır. Ağda yaparken acı duyulmasının nedeni tüylerin kökünden kopmasından kaynaklanır. Ağda zamanında bu acıyı en aza indirmek mümkün olabilir. Daha hafif ve acı çekmeden ağda yapabilirsiniz.

Ağda Yapma Zamanı

Ağdayı daha acısız geçirmek için ağda yapacağınız zamanı iyi ayarlamanız gerekmektedir. Mesela regl zamanına yakın dönemlerde ağda yaparsanız daha fazla acı çekersiniz. Bu nedenle regl dönemleri dışında ağda yapmak acınızı birazda olsa hafifletir.

Acısız Bir Ağda İçin Ağda Seçimi

Ağda seçimi acısız bir ağda için son derece önemlidir. Özellikle pudralı sir ağdalar acısız bir ağda için daha çok tercih edilir. Sir ağda aynı zamanda diğer ağdalara göre daha acısız bir ağda türüdür. Sir ağdanın acıyı azaltmasının nedeni sürekli yapıldığında kıl köklerini güçsüzleştirir ve zamanla zayıflayan kıllar artık tüye zamanla çıkmaz hale gelir.

Acısız Ağda İçin Yardımcı Malzemeler

Sizlere daha önce emla krem hakkında bilgi vermiştik. Emla krem acısız bir ağda için kullanılan ve bayanların en çok tercih ettiği uyuşturucu bir kremdir. Emla kremi ağda yapacağınız bölgeye sürdükten sonra 15 dakika sonra bölgesel anestezi olur ve acı hissedilmez. Bu şekilde en acısız ağdayı yapmış ve hiç acı çekmeden ağda işlemini bitirmiş olursunuz.

Ancak emla krem fiyatı biraz pahalıdır. Ancak sorularınıza cevap olması gerekirse kesin ağrısız çözümdür. Emla kremin işlememe veya uyuşturmama gibi bir sorunu kesinlikle olmaz.

Kolay ve Acısız Ağda İçin Tavsiyeler

Eğer kesin ve devamlı acısız bir şekilde ağda yapmak istiyorsanız devamlı emla kremi kullanarak yapabilirsiniz. Yaklaşık 15-20 ağda sonunda tüylerde inanılmaz bir azalma olacaktır. Bu arada alacağınız emla krem pahalı da olsa size kesin çözüm olacaktır. Bu nedenle acısız bir ağda yapmayı istiyorsanız paraya kıyıp bu kremi almanızı ve denemenizi tavsiye ederim.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.