Siyah Üzüm Maskesi

Siyah Üzüm Maskesi

Kadınlar ve erkekler artık hiç ayrım yapmadan, doğal yollardan güzelleşmenin sırlarını arar oldu. Bu doğal yollardan biri de siyah üzüm maskesi. Siyah üzüm maskesi tam anlamıyla güzellik maskesi olarak bilinmektedir. Güzelliğinize güzellik katar ve daha temiz, pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Siyah üzümün içerisinde yer alan magnezyum, potasyum, demir ve minerallerin bağışıklık sitemine faydası azımsanacak bir durum söz konusu değildir. Siyah üzüm maskesini hemen hazırlayarak cildinize uygulamanız çok basittir. Üzüm, flavonoidler, tanen ve resveratrol gibi vitamin, mineral ve antioksidanlar açısından oldukça zengindir. Üzüm sağlığa ne kadar iyi geliyorsa cilt içinde oldukça mucizeler sunmaktadır. Cildi parlak ve genç gösteren üzüm serbest radikaller ile mücadele göstererek cildi korur. Güneş ışınlarına karşı cildi korur, kırışıklıkları önler, cildin elastikiyetini arttırır ve tüm cilt tiplerine uygulanabilir.

Siyah Üzüm Maskesi Faydaları

  • Cildi temizler.
  • Cildi besler.
  • Parlaklık ve canlılık verir.
  • Daha hoş ve güzel bir görünüm elde etmeyi amaçlar.
  • Ayrıca siyah üzüm maskesi antiaging etkisiyle antioksidanların en başında gelir.
  • Siyah Üzüm Maskesi

Malzemeler

  • 1 Çay bardağı Siyah Üzüm
  • 1 Tatlı Kaşığı Sızma Zeytinyağı

Hazırlanışı

Siyah üzümleri ve zeytinyağını bir kabın içinde blenderden geçirin. Birbirine karışmış olmasına özen göstermelisiniz. Elde etmiş olduğunuz çekirdekli sıvıyı parmak uçlarınızla masaj yaparak cildinize uygulayınız. Cildinizin ölü hücrelerden arınmasını sağlayacaksınız. Tek özen göstermeniz gereken noktası ise çekirdeklerin cildinizi çizmesidir. Cildinizi çizdirmeden uygulamayı yapabilirsiniz.

Hazırlanması ve uygulaması oldukça basit olan siyah üzüm maskesini evinizde kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Siyah üzüm maskesini hafta da 1 defa uygulayabilirsiniz. Dilerseniz maskeyi yapmadan önce sonuçları görmek için önceden fotoğraf çekerek kullanımdan sonrasını da karşılaştırabilirsiniz.

Sivilce maskelerinin içerisinde de en etkili maskelerden biri olan siyah üzüm maskesi, cildiniz, yağ ve kir kalıntılarından temizleyecektir. Cildinizin sağlıklı bir şekilde parlamasını sağlar. Cildinizi besler, cildinize maskeyi uygularken kan dolaşımınızı hızlandırır ve daha canlı bir cilde sahip olursunuz. Siyah üzüm maskesini uygulayan erken yaşlanma belirtilerini de daha oluşmadan gidermiş olursunuz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.