Cilt Rengi Nasıl Dengelenir? Evde Cilt Tonu Eşitleme

Cilt Rengi Nasıl Dengelenir? Evde Cilt Tonu Eşitleme

Cilt Rengi Nasıl Dengelenir? Yaş ilerledikçe cilt renginde değişiklikler meydana gelir. Bu renk değişimleri yaşın ilerlemesi, güneşin zararlı ışınları, derideki pigment oranın düşük olması gibi sorunlar ile daha da artmaktadır.

Yüzde Ton Farkı Neden Olur?

Cilt tonu eşitsizliğinin nedenleri güneş ışığına fazla maruz kalmak, stres, ergenlik döneminde kontrol altına alınamayan akneler, cilde uyumlu olmayan yanlış bakımın uygulanması, menopoz, hormonsal dengesizlikler veya yaşlanma olabilir.

Ten Rengini Ne Açar?

Cilt rengini açmak denildi mi akla aslında ilk limon gelir. Ayrıca yüksek miktarda C vitamini ve antioksidan içerdiği için cildi de besler. Limon suyunu cilt rengini açmak için bir kaç farklı şekilde kullanabilirsiniz.

Renk Eşitleyici Krem Ne İşe Yarar?

İçeriğindeki Kolajen, Hyalüronik Asit ve E vitamini sayesinde cilt kusurlarını kapama özelliğinin yanı sıra, cilt ile lekeler arasında bariyer oluşur, güne ışıltılı başlangıç sağlar. Bileşimindeki aktiflerle cilt bariyerinde onarıcı bakıma nem ile katkı sağlar.

İnsan Yüzü Neden Esmerleşir?

Sürekli sürtünme, yanlış epilasyon uygulamaları, güneşe maruz kalma ve kozmetik kullanımı cilt kararması yaratabilir. Sürekli sıcak sir uygulaması, aşırı dar giyinme, lazer uygulamaları, sürekli sentetik kıyafet ve ped kullanımı da kararmayı artırır. Ayrıca yaşa bağlı olarak da kararmalar artabilir.

Güneşten Kararan Cilde Ne Sürülür?

E vitamini yağı cildinizdeki koyu lekeler gidermede oldukça etkilidir. E vitamini yağı cilde düzenli aralıklara uygulandığında kan dolaşımını hızlandırır cildin daha taze ve canlı görünmesine yardımcı olur. Kararan bölgelere dairesel hareketlerle uygulayın ve 1 saat sonra ılık su ile durulayın. Haftada 3 defa uyguladığınızda kararan bölgelerde açılma meydana gelecektir.

Cilt Rengi Nasıl Dengelenir?

Cilt rengi değişikliğinin önüne geçmek için sizlere tarif edeceğimiz cilt rengini dengeleyici maske tarifi sayesinde bu sorundan kısa sürede kurtulabilecek ve cilt renginizi dengeleyebileceksiniz.

Cilt Tonunu Eşitleyen Maske

Malzemeler

  • Gül suyu
  • Maydanoz
  • Beyaz Kil
  • Greyfurt Suyu

Cilt Rengini Dengeleyici Maske Hazırlanışı : Blender yardımı ile maydonozları doğrayın ve çırpın. Üzerine yeteri miktarda gül suyu, beyaz kil ve greyfurt suyu ekleyin. Hazırladığınız maskeyi haftada 2 veya 3 kez uygulayabilirsiniz.

Not: Maskeyi uygulamadan önce mutlaka cildinizi temizleyin veya duş alın.

Cilt Rengini Dengelemek için Greyfurt ve Gülsuyu : Greyfurt ve Gül suyu cilt rengini dengeleme için oldukça başarılı bir ikilidir. Maydanozunda cilde verdiği C vitaminin yanı sıra leke giderici etkisi vardır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım