Epilasyon Cihazı Nasıl Kullanılır?

Epilasyon Cihazı Nasıl Kullanılır?

Belki diyeceksiniz ki epilasyon cihazının kullanımında ne var herkes kullanır. Ancak epilasyon cihazının kullanımı doğru ve aşağıdaki uyarılara göre yapılırsa daha pürüzsüz bir cilde sahip olacağınızdan emin olabilirsiniz. Epilasyon Aleti kullanılırken cihazın markası, kullanım şekli, bedenin duruş şekli çok önemlidir. Bu nedenle sizlere epilasyon cihazı nasıl kullanılır anlatmaya çalışalım.

Epilasyon Cihazı Kullanımı

Epilasyon cihazının markası önemlidir. Epilasyon cihazı alınırken öncelikle hangi marka epilasyon aleti alacağınızı araştırmanız gerekir. Bu araştırma epilasyon aletinin yeni modellerin daha sağlıklı ve yararlı olacağı konusunda olabilir. Hemen hemen her epilasyon cihazı aynı görevi görüyor. Ancak yeni çıkan epilasyon aletlerinde, teknoloji de geliştikçe daha rahat ve kolay kullanım sağlıyorlar.

Epilasyon aleti seçiminden sonra en önemli olan şey cildinizdir. Cildinizdeki tüylerin uzunluğu, genel temizliğe uygun olmasına bakılmalıdır.

Epilasyon yapılacak odanın ısısı da çok önemlidir. Çünkü soğuk bir odada epilasyon yaparsanız, tüyler soğuktan gerginleşerek kırılabilir. Bu nedenle ortalama ısı oranı olan yerler daha uygundur.

Epilasyon aleti kullanımı sırasında açı çok önemlidir. Epilasyon aleti ile tüyleri alırken korkarak yapmak daha fazla canınızın acımasına sebep olur aynı zamanda tüyleri kırarak alınmaz hale getirebilirsiniz.

Epilasyon aleti kullanırken , vücudunuzun ıslak olmaması gerekir. Aynı zamanda epilasyon cihazının da temiz ve kuru olması önemlidir.

Epilasyon Aletinin Sakıncaları

  • Epilasyon yapıldıktan sonra çıkan bazı tüylerde batık oluşabilir.
  • Epilatör ile çok hızlı hareket ettirilirse bazı tüyleri almadan koparabilir.
  • Epilasyon cihazını kullanırken sabırlı olmak gerekir. Zamanla istenmeyen tüylerden kurtulacaksınız.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.