Vücut Egzersizi Yapmanın İncelikleri

Vücut Egzersizi Yapmanın İncelikleri

Vücut egzersizi yapmak, her insanın sahip olmak istediği şeylerin başında, güzel bir fiziğe sahip olmak gelir. İnsanlar güzel görünümlü ve sağlıklı vücut yapmak için aylarca yıllarca uğraşırlar, bunları yaparken de sadece ulaşmak istedikleri hedefe odaklanırlar buda sahibi olduğumuz fiziğin sağlığını bozmamıza neden olabilir. Vücut egzersizi yaparken nelere dikkat etmeliyiz.

Vücut Egzersizi Yapmanın İncelikleri

Öncelikle ne için spor yaptığımızı iyi bilmeliyiz, kalori harcamak için egzersiz yapmak mı? Yoksa zaten var olan güzel yapılı fiziğinizi korumak amaçlı mı? Karar verdikten sonra spor yaparak vücut egzersizine geçebiliriz.

Gösterişli ve düzgün karın kaslarına sahip olmak için gelişi güzel ve çok fazla miktarda mekik çekmeye veya dakikalarca plank da beklemenize gerek yok, vücudunuzda sizin hoşunuza gitmeyen bir yere kitlenip kalmayın, yediğiniz besinlerdeki kalorilerin miktarını minimuma indirerek ve vücudunuzun tamamını hareketlendiren hareketleri seçmelisiniz. Kendinize göre nasıl hareketler olduğunu öğrenmek için fitness uzmanından yardım almalısınız.

Fiziğinizi şeklini korumak veya az ama kısa zamanda yapılan egzersizlerden biride kardiyo spor yapmaktır. Yalnız kardiyo yaparak zayıflamak dengesiz zayıflamak olacaktır. Kemiklerinizin zayıflamasına ve kırılmalara karşı dayanıksız olmasına neden olacaktır. Kardiyo yapmak istiyorsanız iki gün arayla yapmalı bunun yanında ağırlık çalışarak kas güçlendirmesi yapmalısınız. Eğer fitness hizmeti veren spor salonlarından yararlanabilirsiniz.

Kilo vermek ve verdiğiniz kilo ile sağlıklı bir yaşama kavuşmak için egzersiz hareketlere devam etmelisiniz. Sürekli ve gündelik yapılan egzersizler sağlıklı bir yaşam için mutlaka gereklidir. Sizde egzersizleri usanmadan ve bıkmadan yapmak için formüller bulmalısınız, mesela “ nefes darlığı yaşamadan yürümek istiyorum” diyerek veya “ ben daha sağlıklı bir vücut istiyorum” şeklinde kendinizi spora karşı alışkanlık sağlayabilirsiniz.

Kendinize ve çevrenizdeki insanlara karşı daha mutlu gülümsemek ve sağlıklı bir yaşama sahip olmak için fitness salonlarında ve uzmanlar yardımıyla kilo verebilirsiniz. Veya uzmanların vermiş olduğu fitness hareketlerini evinizde de uygulayabilirsiniz. Verdiğiniz kilolarınızı formda tutmak için unutmayın! Mutlaka her gün ve aksatmadan egzersiz yapmalısınız ki vermiş olduğunuz kiloları tekrar geri almayın. Zayıf olmanın tadını çıkarın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.