El Bakımı için Maskeler

El Bakımı için Maskeler

El Bakımı için Maskeler. Günlük ev işlerinde elimizde birden çok darba alabilmektedir. Sürtünmeyle beraber en çok hasar alan bölgemiz ise ellerimiz oluyor. Bulaşık gibi ev işlerinde eller sürekli suyun içinde kalıyor. Bundan dolayı da olduğumuz yaştan daha yaşlı görünen ellere sahip oluyoruz.

Bu konuda endişelenmenize gerek yok. Sizlere vereceğim doğal maske tarifleriyle ellerinizi eski yumuşaklığına döndürebileceksiniz. Önemli nokta ise maskeleri uygulamadan ilk önce küçük bir noktanız da test etmenizi istiyorum. İçerisinde alerjiniz olan bir madde olabilir.

Avuç İçleri ve El Yumuşatıcı Doğal Scrub

 

Malzemeler

  • 1 Çorba Kaşığı Zeytin Yağı
  • 1 Çorba Kaşığı Şeker

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Şekeri bir avucunuza alın ve diğer elinizle de yavaş bir şekilde zeytin yağını damlatmalısınız. Daha sonrasında ise eliniz ile avuç içinizi birleştirerek ovalayın. Daha sonrasında tüm elinizi sıvı bir sabun ile el yıkarmış gibi scruble ovalayıp 1 dakika boyunca devam etmelisiniz. Oval çizgiler ile parmaklarınıza ve ellerinizin de üst kısmına masaj uygularmış gibi yapın. İşlemini bitirip daha sonrasında ellerinizi de serbest bırakmalısınız. Bundan sonra ise 1 dakika bekleyin. 1 dakikanın sonunda ılık su ile ellerinizi yıkamalı ve yumuşak bir havluyla kurulamalısınız. Ellerinizin ne kadar yumuşadığını fark edeceksiniz.

Gliserin ve Gül Suyuyla El Yumuşatma

 

Malzemeler

  • 1 Çay Kaşığı Limon Suyu
  • 1 Çorba Kaşığı Gliserin
  • 3 ila 5 Damla Gül Suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Limon suyunun içerisine gliserin ve gül suyunu koyarak bir kabın içinde iyice karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı ellerinizin her yerine sürün. Yıkamadan 15 dakika bekletin. Bu kremi ipeksi bir yumuşaklık elde edene kadar günde iki defa uygulayın.

Vazelin ve Çorapla Gece Uygulaması

 

Bu losyonumuz ise sadece iki malzemeden oluşmaktadır. Vazelini genel olarak nasırlı ya da aşırı hasar alan avuç içleri için kullanılır. Fakat bu losyonla değiştireceğiz. Günlük işleriniz bitirip daha sonrasında ellerinizi yumuşak bir sabun ile yıkayın ve yumuşak havluyla kurutun. Avuç içlerinize bir miktar vazelin alın ve 30 saniye boyunca ellerinizi ve avuç içlerinizi iyice ovalayın. Daha sonrasında çorapları elinize geçirip yatın. Eğer çorap istemezseniz kumaş bir eldiveni de tercih edebilirsiniz. Uyandığınız zaman yumuşak ellerinize kavuşacaksınız.

Limonla Yumuşak Eller

 

Bir adet limonu ortadan ikiye bölün. Üzerine ise yarım çay kaşığı toz şekeri dökerek ellerinizi limonla güzelce ovun. Bu uygulamayı ise güneş bronzluklarınızı gidermekte ve ellerinizin yumuşaklığa kavuşması için yapabilirsiniz. Günlük olarak uygulamanızı tavsiye ederim.

El Yumuşatıcı Karbonat Maskesi

 

Elleriniz koyu ve rengi bozulmuş mu? Tam da aranılan maske karbonat maskesidir. Karbonat içinde bulundurduğu vitaminlerle ölü hücrelerinizi atar ve yeni hücre oluşumunu hızlandırır.
2 çay kaşığı limon suyu, 2 çay kaşığı bal ve 2 çay kaşığı karbonatı karıştırıp elde etmiş olduğunuz karışımı ellerinize sürerek 10 dakika bekletip daha sonrasında ılık su ile temizleyin.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım