El Lekeleri İçin Maske

El Lekeleri İçin Maske

İnsanlar için vücudunda ki lekeler oldukça önemlidir. Pürüzsüz görünmesi için illa ki pahalı ürünlere gerek yoktur. Evde hazırlayacağınız pratik tarifler üzerinden de yola çıkarak elinizde ki lekeleri giderebilirsiniz. Kusursuz görünüme sahip olarak kendinizi her anlamda oldukça iyi hissetmeye başlarsınız. Daha çok ellerde kahverengi ve siyaha kaçan lekeler oluyor. Koyu ve açık olmak üzere iki tür lekeyi elde görmek mümkündür. Kimi zaman yaşlılıkla birlikte elde ki lekeler daha fazla artmaya başlıyor. Lekeler, daha fazla büyüyor ve rengi daha koyu hal alıyor. Böyle bir durumda mutlaka sağlık kontrolünden geçmeniz gerekir. Diğer türlü başvuracağınız yollardan birisi de el lekeleri için maske olacaktır.

Güneş ışınlarının çok etkili olduğu anlarda cildiniz güneşe maruz kalan bölgelerinde melanin yoğunlaşması oluşur. Bu durumda birde yaşınız daha ilerlemişse cildinizde kahverengi lekeler oluşmaktadır. Cildin en çok güneş aldığı yerler el ve yüz olarak çok kolay bir şekilde kahverengi lekelerin oluşması sağlanabilmektedir.

Elinizdeki ve yüzünüzdeki kahverengi lekeler bazı sebeplerden ortaya çıkabilmektedir. Bunlar, uzun süre doğum kontrol hapı kullanımlarında, hormonal dengesizliklerinde, belirli ilaç kullanımlarında, gebelik dönemlerinde, karaciğer rahatsızlıklarında, stres ve genetik nedenler ile ortaya çıkar. Günlük hayatınızda güneşe çıkmadan önce cildinize süreceğiniz güneş kremleriyle kahverengi lekelerinde oluşumunu engellemeniz mümkündür. Mutlaka güneşe çıkmadan yarım saat önce güneş kremi kullanmalısınız.

El Lekelerine Maske Hazırlama

blank

El lekeleri için maske hazırlarken ihtiyacımız olan malzeme ise, limon suyu ve bir top pamuk olacaktır. Pamuğu biraz limon suyu ile ıslatıyoruz. Pamukla, lekelerin bulunduğu yeri güzelce ovalamamız gerekiyor. Kuruduktan sonra yıkayın. Ardından ise nemlendirici sürebilirsiniz. Eğer bu işlemi günlük bir şekilde yaparsanız 2-3 hafta sonunda elinizde ki lekelerin komple gitmiş olduğunu göreceksiniz. Bu durum doğal olarak sizin çok fazla hoşunuza gidecek. Çünkü artık herkes pürüzsüz bir görünüme sahip olmak ister.

Diğer bir uygulayacağınız maskelerden birisi de 1 maydanozun tepesi,1 çay kaşığı limon suyu ve iki çay kaşığı baldan hazırlanmış olan malzemeyi elinize sürmek olacaktır. Lekelerin zaman geçtik sıra kaybolmaya başladığını net bir şekilde göreceksiniz.

Evde Doğal Yapılacak Maskeler

blank

 

  1. Bir adet kırmızı soğanın iyice suyunu sıkıp iki yemek kaşığı elma sirkesiyle karıştırmalısınız. Pamuk yardımı ile lekelerinizin üzerine sürerek kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonrada mutlaka bol su ile durulayın.
  2. 2 yemek kaşığı limon suyu ve bir yemek kaşığı yoğurdu beraberce karıştırın. Kahverengi lekelerin üstüne sürüp daha sonra kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra ise suyla durulayın.
  3. Bir yaban turpunu rendelemelisiniz. 1 yemek kaşığı limon suyuyla karıştırıp lekelerinizin üzerine sürün. 10 ila 15 dakika bekletip soğuk suyla yıkayın.
  4. Sütün içerisinde yer alan laktik asit kahverengi lekelerinizin rengini açmada oldukça etkilidir. 2 yemek kaşığı süt ile beraber bir yemek kaşığı hardal tozunu birbirine karıştırıp kahverengi lekelerinizin üstüne sürün.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.