Göbek Yapan Yiyecekler Nelerdir?

Göbek Yapan Yiyecekler Nelerdir?

Göbek Yapan Yiyecekler. Bazen diyet bile yapılsa göbekte biriken yağlar olur. Bu yağları eritmeye çalışsanız da yanlış beslenmeden dolayı bir türlü göbeğinizi eritemezsiniz. Bazen de kilo almak isteyenlerde göbek sorunu olur. Kilo almak isterler ancak zayıf görüntüye karşı bir göbek çıkar. Ancak bu göbeğin bazı sebepleri olabilir.

Göbek Yapıcı Yiyecekler

Kilo alma sorunu yaşayan kişiler genelde kilo almak için önerilen pilav , makarna , hamur işleri gibi gıdalara yönlendirilir. Ancak ne kadar doğru yapılıyor? yada kilo vermek isteyen kişiler diyet esnasında veya bilinçsizce göbek yapıcı yiyecekler tüketiyor.

Bu durumda kilo almak isteyen kişi kilo alıyor ancak sadece göbek şişiyor. Kilo vermek isteyen kişide bir bakıyor ki diyet yaparken birden göbeği çıkmış. İşte bu gibi durumlara bilinçli yaklaşmalı ve göbek yapan yiyecekler tüketmemelisiniz.

Hangi Yiyecekler Göbek Yapar?

Sizlere göbek yapan yiyecek ve içecekleri yazalım. Bazı yiyecekleri veya içecekleri gördüğünüz de şaşıracak ve kendi kendinize nasıl olur da bu içecek göbek yapar? diye bile soracaksınız. İşte göbek yapan yiyecek ve içecekler…

Meyve Suyu Göbek Yapar

Belki şaşırabilirsiniz ancak bildiğiniz bakkal ve marketlerde bulunan meyve suları göbek yapıcı etkiye sahiptir. Çünkü içerisinde tatlandırıcı ve katkı maddeleri barındırır. Bu meyve suları ne kadar ambalajında ve çok ünlü markalarında olsa içerisindeki katkı maddeleri nedeniyle göbekte yağlanma yapar. Bu nedenle elinizden geldiği kadar kendi evinizde hazırladığınız meyve sularını tüketmeye çalışın.

Kızartmalar

Kızartmalarda bildiğiniz gibi yağlı olur. Yağlı olduğundan dolayı göbekte yağ oluşumu yapar ve göbek çıkartan gıdalardandır.

Göbek Yapan Diyet İçecekler

Herkes diyet içecek aldığında kilo verdirdiğini veya en azından bir etkisi olmadığını zanneder. Aslında tam tersidir. Özellikle fazla tüketildiği zaman göbek bölgesinde en fazla yağlanmaya sebebiyet veren gıdalar arasındadır. Özellikle içerisinde barındırdığı tatlandırıcılar nedeniyle göbek yapar.

Katı Yağ ve Süt Ürünleri

Katı yağlar ve süt ürünleri de göbek yapan gıdalardandır. Hayvansal yağlar , balık derisi , tavuk derisi , yumurta sarısı , etin yağlı bölümlerini yemekten kaçınmalısınız.

Kahve ve Kahve Ürünleri

Her kahve olmamakla beraber özellikle son zamanlarda çıkan birbirinden çeşitli kahveler göbek yapıcı etkiye sahiptir. Özellikle kahve ile beraber kullanılan diğer tozlar veya tatlandırıcılar ise göbek yağlanmasına daha fazla etki etmektedir.

Unlu Mamuller

Unlu mamuller göbek oluşuma etki eden , göbek oluşturmaya temel atan gıdalardır. Özellikle beyaz unun direk göbek yapıcı etkisi vardır. Beyaz ekmek , pasta , börek , kurabiye gibi unlu mamulleden uzak durmalısınız. Hepsi bir yana üç beyazdan uzak durmanız gerekir.

Göbek Yapıcı Asitli İçecekler

Göbek oluşmasını tetikleyen ve göbekte yağlanma yapan aynı zamanda selülitleştirmeye meyilli içeceklerdir. Asitli içecekleri minimum tüketmelisiniz. Aksi taktirde göbek yapıcı etkisi vardır.

Atıştırmalar

Akşamları bir sinema keyfi veya 5 çaylarında tükettiğiniz çerez , cips , çikolata gibi besinler göbeğinizde yağların toparlanmasına neden olur. Bu nedenle uzak durmanız gereken besinler arasındadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.