Yüz Serumu Nasıl Kullanılır

Yüz Serumu Nasıl Kullanılır

Yüz serumu, tüm cilt yapıları için kullanılan serum amaçlarını ilk olarak ne olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Daha sonra adım adım cilt serumlarının doğru kullanımını öğrendikten sonra daha etkili bir şekilde cilde etki edilmesi sağlanır. İstenilen sonuç hem kısa hem de oldukça zahmetsiz olur.

Yüz için kullanılan serumların amacı günlük kullandığınız nemlendiricinizin nemlendiremediği yerleri derin katmanları inerek nemlendirme yapmaktadır. Cildi derinlemesine besler. Serumlar da bulunan besin konsantresi cildin hızlıca emilmesini ve çok hızlı iyileşmesini ve kendiliğinden yenilenmesini sağlamaktadır. Gece yatmadan önce serumu uyguladığınız da güzellik uykusuna yatmış gibi olacaksınız.

Serumların vücuda sağladığı fazlasıyla yararı vardır. Yaşlanma karşıtı olmaları dışında sivilce, cilt sorunları ve cilt lekelerinde rol oynamaktadır. Cilt serumlarında en büyük amaç cildi yenilemek daha canlı ve güzel görünmesini sağlayacaktır.

Kullanımı

Cilde serum kullanırken ilk adım cildinizin temiz olmasıdır. Daha sonra isterseniz cildinizi tonik ile veya sütle silebiliriniz. Günlük düzeniniz nasılsa aynı şekilde cildinizi temizleyebilirsiniz.

Cildinizi temizledikten sonra uygulayacağınız serumda çok az miktar da elinize alın ve yüzünüze sürün. Bu yüz serumları normal nemlendiricilere göre iki katı daha pahalı bunun nedeni ise çok az kullanıp çok fazla etkisinin görülmesidir. Küçük bir miktar da elinize alıp serumu ellerinizde ısıtarak yüzünüze uygulayın.

Yaşlanma karşıtı serum kullanıyor iseniz serumu çene hizanızdan yukarıya doğru sürmelisiniz. Çünkü ciltte olan sarkmalar serumu uygularken toparlamak gerekmektedir. Boynunuza da aynı işlemi aşağıdan başlayarak yukarıya doğru seri ve hızlı hareketler ile yapmalısınız.

Gündüz veya gece kreminizi sürmeden önce serum sürdüğünüz vakit serumu cildinizin iyice emmesini bekleyip günlük kremlerinizi daha sonra kullanın. Eğer serum ciltte emilmezse ne serumdan fayda gelir ne de kremden.

Serumu satın aldıktan sonra mutlaka talimatlarını gözden geçirmelisiniz. Bu tür ürünler genel olarak gece kullanımı içindir. Fakat bazı serumları gündüz de kullanabileceğinizi bu rutin ile cildinizin daha iyi etkilendiği de belirtilmektedir. Ayrıca her serum yaşa göre de değişmektedir. Serum alırken yaşınıza uygun olup olmadığını sorabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.