1 Ayda 10 Kilo Almanın Yollları

1 Ayda 10 Kilo Almanın Yollları

Kilo vermek isteyip , bir türlü kilo veremeyenler olduğu gibi kilo almak isteyip kilo alamayanlar var. Kimi insan şu kilolarımdan kurtulsam da başka bir şey istemiyorum derken kimisi de iki kilo alsam ne güzel olur diyenler var.

Bu nedenle kilo almak isteyenler için araştırıp bulduğumuz ve 1 Ayda 10 Kilo Almanın Yolu adlı makaleyle bildiklerimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

1 Ayda 10 Kilo Almanın Yolu

1 ayda 10 kilo aldıran bu yöntemimizi tamamen diyetisyenlerin önerdiğini belirtmek istiyorum. Hemde bu kilo alma durumu çok sağlıklı bir şekilde olacak. Sizlere birazdan bahsedeceğim yöntem sayesinde 1 ayda 10 kilo alacaksınız ve istediğiniz kiloya sağlıklı adımlarla gideceksiniz.

 

1 Ayda 10 Kilo Almanın Yolları

Öğünlerini Çoğaltın

Zayıflamak isteyenler bildiğiniz gibi öğünlerini aza indirirler. Mesela zayıflamak isteyen kişi sabah kahvaltısı ve öğle yemeği yedikten sonra akşam yemeğini yemez.

Kilo almak isteyen ise öğünlerini çoğaltması lazım. Mesela günde 3 öğün yemek yiyorsa , araya öğünler sıkıştıracak ve kilo yapan , kalorisi yüksek yiyecekler tüketecek. Böylece kısa sürede kilosunu rahat bir şekilde alacak.

Kalorinizi Hesaplayın

Kalori hesaplamak çok önemlidir. Her gün yediğiniz yemeklerin kalorilerini bir kenara not edin. Kaloriyi her gün yavaş yavaş arttırmaya çalışın. Öğünlerinizi kesinlikle kaçırmayın. Kilo almak , kilo vermeye nazaran daha eğlencelidir. Canınızın çekeceği şeyleri tüketin. En azından kilo vermek isteyene göre daha şanslı durumda sayılırsınız.

Hareketlerinizi Kısıtlayın

Aşırı hareket ederek enerjinizi harcarsınız. Oturduğunuz yerde bacaklarınızı zıplatmak bile size enerji harcatır. Bu nedenle kilo almaya çalıştığınız zamanlarda enerjinizi çok alacak işlerden kaçınmanızda fayda var. Bunun nedeni bir yandan kalori almaya çalışırken diğer yandan vermeniz kilo almanızı engeller.

Geç Saatlerde Yemek Yiyin

Bildiğiniz gibi kilo vermek isteyenlere diyetisyenler akşam 7’den sonra yemek yemeyi yasaklar. Biz eğer kilo almak istiyorsak bunun tam tersini yapmalıyız. Bu tabi ki gece alarmı kırıp kalkıp yiyin anlamında değil! Mesela akşam yemeklerini daha geç saatlere taşımaya çalışın.

Zengin Proteinli Gıdalar Tüketin

Eğer kilo almak istiyorsanız zengin proteinli gıdaları tüketmeye çaba gösterin. Protein ve kalorisi yüksek gıdalar tercih ettiğinizde kilo almamak çok zordur. Mesela peynir , fıstık ezmesi , balık , ekmek , makarna , kuruyemiş , süt gibi yüksek protein ve karbonhidrat içeren besinler tüketin.

Yukarıda sizlere saydığımız birden fazla maddeyi uyguladığınız taktirde 1 ayda 10 kilo almanın yolu kurallarına uymuş ve sağlıklı bir şekilde isteğinize ulaşmışsınız demektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.