Cilt Bakımı

Acıktıran Yiyecekler

Acıktıran Yiyecekler

Acıktıran yiyecekler, kilo almak adına acıkmanızı sağlayan fakat kalorisi düşük yiyeceklere dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu yiyecekleri yediğiniz vakit açlığınızı bastırır daha sonrasında ise tokluk hissi çabucak geçer. Bundan dolayı acıktıran yiyeceklerden uzak durmanız da büyük bir fayda olacaktır.

Mısır Gevreği

Mısır gevreği bir yandan çabucak acıktırırken aynı zaman da sağlık bakımından da insana uygun bir besin değildir. Mısır gevrekleri sizi tok tutmamaktadır. Ayrıca karbonhidrat oranı da yüksek bir besindir. Bundan dolayı mısır gevreğinden uzak durarak onun yerine tam tahıllı gevrekleri ya da yulaf içerikli gevrekleri yiyebilirsiniz.

Beyaz Unlu Mamüller

Beyaz unlu gıdalar lif bakımından oldukça fakirken nişasta açısından oldukça zenginlerdir. Beyaz un ile hazırlanmış olan hamur işleri, kek, poğaça, kurabiye gibi buğdayın sağlıklı tarafından arındırılarak hazırlanan yiyeceklerdir. Beyaz un ile yapılan ürünler kan şekerini hızlıca düşürmektedir. Ayrıca hızlıca düşürdüğü gibi tekrardan hızlı bir şekilde yükseltebilmektedir.

Meyveli Yoğurt

Kalsiyum miktarı çok yoğun olan meyveli yoğurtlarda yararlı besin olarak bilinmektedir. Meyveli yoğurt ürünlerde şeker oranı yüksek olduğundan yenildiğinde açlık hissi oluşmaktadır. Meyveli yoğurt yerine sade yoğurt yiyebilir ya da alacağınız meyveli yoğurtların içerisine daha dikkat etmelisiniz.

Cips

Yüksek yağ ve ısıda pişirilen cipsler veya patates kızartmaları size hiç bir zaman tokluk hissi vermemektedir. Cips ve patates kızartmalarının içerisinde tuz oranı da fazla olduğundan kilo almanıza ekstra bir katkı sağlamış olacaktır. Hem çabuk acıkmanızı sağlayacak hem de kilo almanıza sebep olacak bu gıdalardan mümkün mertebe uzak durulmalıdır.

Mısır

Glisemik oranı çok yüksek olan mısırlar da kan şeker seviyesinin yükselmesine neden olacaktır. Bundan dolayı mısır yenmesi sonucunda açlık hissi daha fazla artacak ve diyet yapan kişilerin bu dönemde mısır yememelerini tavsiye etmekteyiz.

Meyve Suyu

Meyve suyu doktorların önermiş olduğu vitamin deposu olarak bilinmektedir. Fakat meyve sularında yer alan şeker oranı çok yüksek olduğundan kan şekerini de ok çabuk yükseltir. Kan şekerinin yükselmesi yeniden acıkmanıza neden olacaktır. Ayrıca meyve sularında karışık meyveler bulunuyor ise şeker oranı oldukça yüksek olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ