Evde Yapabileceğiniz Cilt Bakımı ile İlgili Kürler

Evde Yapabileceğiniz Cilt Bakımı ile İlgili Kürler

Tenimiz her zaman dış etkilere en çok maruz kalan duyumuzdur. Cildimizi olumsuz etkilerden korumak çok önemlidir. Yaz aylarında güneşin etkilerinden, kış aylarında soğuktan cildimizin olumsuz etkilenmesini engelleyebilmek için dengeli beslenmeli, vücudumuzun gereksinim duyduğu besinleri tüketmeliyiz.

Cilt Bakımı ile İlgili Kürler

Bunun yanında çeşitli maskeler, kremler, temizleme tonikleri ve bitki kürlerini uygulayarak da cildimizi dış etkenlerin olumsuz etkilerine karşı koruyabiliriz. Öncelikle cildimizin her daim temiz ve pak kalmasını sağlamalıyız. Bunun için temizleme sütü kullanabilir hatta bu sütü evde kendimiz günlük mutfakta kullandığımız ürünlerle de hazırlayabiliriz.

TEMİZLEME SÜTÜNÜN MALZEMELERİ

  • Bir su bardağı süt
  • Bir adet salatalık

TEMİZLEME SÜTÜNÜN HAZIRLANIŞI VE UYGULANIŞI

Öncelikle bir adet salatalığı cam rende de rendeliyoruz ve sonra üzerine bir su bardağı sütü ekleyip kaynatıyoruz. Hazırladığımız karışımı cildimize günde iki kez sabah ve akşam yatmadan önce masaj yaparak uyguluyoruz ve cildimizin günlük ihtiyacı olan temizlikte kalmasını sağlıyoruz.

TEMİZLEME TONİĞİ

Cilt toniği temizleme yaptığımız ciltte kalmış olan temizleme sütü kalıntılarını ve kirleri temizlemek için kullanılır ve cilde tazelik kazandırır. Temizleme yapmak için kullandığımız tonik cilde sürülerek yapılmaz, pamuğa damlatılıp cilde tamponlanarak uygulanır. Tonik uygulandıktan sonra cilt biraz neme ihtiyaç duyabilir. Bu nedenle cildimize nemlendirici sürmeliyiz. Nemlendirici cildimizi diş etkilerin kurutma etkisinden korur ve cildimizi güzelleştirir. Cilt gözeneklerinin sıkılaşmasını ve pürüzsüz olmasını sağlar, pürüzsüz ciltte makyaj daha güzel durur.

CİLT KIRIŞIKLIĞI İÇİN BASİT FORMÜL

Ciltte kırışma problemi daha çok ileri yaşlara gelmiş kişilerin sorunudur. Ancak göz çevresinde kazayağı denilen ve gittikçe derinleşen kırışıklıklarla gençlerin de başı beladadır. Yüzde kırışıklık sorunu kuru ciltlerde daha fazla olur. Bu kırışıklıkları önlemek için ihtiyacımız olan kürün çok basit ve kolay bir hazırlanışı vardır.

KIRIŞIKLIK KÜRÜNÜN MALZEMELERİ

  • Yarım litre ılık su
  • Bir tatlı kaşığı karbonat

Hazırlanışı ve Uygulanışı:
Yarım litre ılık suya bir tatlı kaşığı karbonat katılarak karıştırılır ve pamuk yardımı ile cilde uygulanır. Cildinizin kırışmasını önlemek işte bu kadar basittir. Hem doğal hem maliyeti az hem de yapımı çok kolay ve etkili bir kırışıklara karşı çözüm yöntemidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.