Pirinç ile Cilt Bakımı

Pirinç ile Cilt Bakımı

Pirinç ile Cilt Bakımı Pilav gerçekte güzel bir besin. Ancak biz pilav yemeyeceğiz. Ya da Bir tabak pilavın içerisine yüzümüzü daldırmayacağız. Biz sadece pirinç ile cilt bakımı yapacağız. İlk olarak cildimizi güzelce temizlemeliyiz. Cildimiz ne kadar temiz olursa cilt bakımımız o kadar iyi olacaktır.

Pirinç ile Cilt Bakımı

Pirinç ile yapacağımız cilt bakımı sırasında pirinç kullanacağız Ancak bu kullanacağımız pirinç kesinlikle organik pirinç olmalıdır. Eğer organik pirinç ile yaparsanız , harika olur. Organik olmayan pirinçler de bakteri bulunur. Bu bakterilerde cildinize zarar verir.

Artık pirinç ile yapacağımız cilt bakımında kullanacağımız malzemeleri sıralayarak olursak;

  • Pamuk temizleme bandı
  • Beyaz kağıt havlu
  • Cam kase ve yarısına kadar dolu su
  • Temiz bir çorba kasesi
  • Geniş baharat kabı

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Çorba kasesi içerisine ve yarısına kadar pirinç doldurun. Ardından pirinç ile dolu kaseye su dökün. Ancak suyu fazla doldurmayın. Yarısına kadar doldurduğunuz pirinci 1-2 cm geçmesi yeterli olacaktır.

Daha sonra iyicene karıştırın. Su rengi bulanık olana kadar karıştırmaya devam edin. Bulanıklaşan pirinç ve su dolu kaseyi alıp , pirinçleri süzerek geniş baharat kabına dökün. Su bembeyaz görünecektir. Eğer hala beyaz değilse az karıştırmışsınız demektir.

Baharat kabına doldurduğunuz o su aslında pirinç toniği oldu. Cilt bakımında , yüz temizlemede toniklerin yararlarını sizlerde az çok biliyorsunuzdur.

Hazırladığınız cilt toniğini bir pamuğa dökün ve cildinize uygulayın. Pamuğun üzeri simsiyah kir olacak ve cildinizin yumuşacık olduğunu hissedeceksiniz.

Pirinç Maskesi Kullanımı

Pirinç maskesini yukarıda sizlere anlattığımız gibi pamuk ile cildinize sürerek kullanabilir veya dilerseniz de maske yaparak kullanabilirsiniz.

İlk olarak maske için kağıt havluya göz ve ağız delikleri açmanız gerekiyor. Bir makas ile havlu kağıdı keserek kendinize göz ve nefes alabilmeniz için ağız yeri açın.

Maske yapabilmek için kağıt havluyu pirinç ile su dolu olan kase içerisinde 10 dakika kadar bekletin. Bekleme işleminden sonra maskeyi çıkartın ve cildinize yapıştırın Cildinizde beklettiğiniz cilt maskesini çıkartın ve işlem tamamdır.

Pirinç suyu içerisinde doğal vitaminler ve besleyiciler vardır. Pirinç maskesi ile cildinizin yenilendiğini hissedersiniz. Çok eskilerden asyalı kadınlar süt banyosu gibi pirinç banyosu yaparlarmış. Belkide bu yüzden yaşlılıklarını bu kadar çok belli etmiyorlar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.