Cilt Hastalıkları için Kaplıcalar

Cilt Hastalıkları için Kaplıcalar

Günümüzde kişilerde çok sık rastlanılan egzama, mantar, selülit, akne, renk bozuklukları gibi problemler ve hastalıklar için birden fazla doktora gidilse de ikinci seçenek olarak şifalı minerallerin bulunduğu termal sularına giden bir çok kişi bulunmaktadır. Termal kaplıcaları Türkiye coğrafyasında cilt problemlerine iyi geldiği tespit edilmiştir.

Kangal Balıklı Kaplıcaları

Sivas ilinde bulunmaktadır. Her türlü cilt rahatsızlığından ve sedef hastalığına özellikle iyi gelen bir kaplıcadır. 37 derece sıcaklık ve 7.2 pH seviyesine sahip suda yaşayan beni balıkları ve yağlı balık türleri, havuza giren kişinin vücudunda bulunan yaraları emerek tedavi etme yöntemidir. Balıkları dişleri olmadığından acı duyulmamaktadır. Ayrıca tehlikeli bir yöntem olmadığı da kanıtlanmıştır. 3 hafta sürecek bir havuz ile cilt hastalıklarına fazlası ile iyi gelmektedir.

Gazlı Göl Termal

Afyon şehrinde bulunan Gazlı göl Termal suları, tüm cilt hastalıklarını geçirebilmektedir. Cilt hastalıklarının dışında solunum yolu rahatsızlığı ve kireçlenme yaşayan kişiler de şifalı sulardan, günde iki kez yararlanabilirler.

Harlek Termal

Kütahya’ya 27 km uzaklıkta Harlek Otel içerisinde bulunan doğal bir kaplıcadır. 26 ila 43 derece aralarında değişen su sıcaklığı ve su değerleri ile karaciğer, safra yolları rahatsızlıkları olan kişilere iyi gelmektedir.

Şifne Termal

İzmir, Çeşme ilçesine 8 km. uzaklıkta bulunan Şifne Termal otel suları, oldukça faydalıdır. Deniz suyunun magmaya inerek ısınıp temizlendikten sonra termal suya dönüşmesinden bu özelliğe sahip olmuştur. Suyun en yüksek sıcaklığı ise 58 derecedir. Klorür, potasyum gibi meral içermektedir. Cilt hücrelerini yeniden yapılandırır. Sedef ve egzama rahatsızlıkları içinde faydalıdır.

Kurşunlu Kaplıcaları

Manisa şehrinde bulunan Salihli ilçesine 6 km. uzaklıktadır. Kurşunlu ve kükürtlü özelliklerine sahiptir. Su sıcaklıkları ortalama olarak 50 derece olan Kurşunlu Kaplıcaları, kükürt içerikli sularıyla ciltte olan problemlere büyük derece de şifa sağlamaktadır.

Çekirge Kaplıcaları

Bursa merkezinde bulunan Çekirge semtinde yer alan hem otel kaplıcası hem de hamam şeklinde hizmet vermektedir. Doğal termal sularının iyileştirici özelliğiyle romatizmal rahatsızlıklar, kronik iltihaplanmalar ve ağrılı kadın hastalıklarına çok iyi gelmektedir. Ayrıca safra yolları, karaciğer, kanda biriken yağların etkilediği rahatsızlıkları da geçirme de birebirdir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.