Peeling Nedir? Ne İşe Yarar?

Peeling Nedir? Ne İşe Yarar?

Peeling nedir dersek ilk akla gelen en önemli etkisi cildin gençleşmesini ve cildi yenilemesini sağlayan bir cilt bakım türüdür. Peeling, cilt bakımı yapan bayan ve beylerin, ciltlerindeki ölü hücreleri arındırmak amacıyla yapılır.

Cildimiz zaman ilerledikçe ve doğal hayat koşulları sayesinde (makyaj, doğal beslenmeme, hava koşulları gibi) durumlarda gözenekler tıklanır ve eğer cildimizi temizlemezsek, hücreler ölür ve cilt yaşlanmaya başlar. Kimse bakımsız ve rengini yitirmiş bir cilt ile yaşamak istemez. Özellikle bayanlar ciltlerini danlı, duru ve temiz görmek ister. Cilt bakımı denince akla gelen ilk şey peeling’tir.

Sitemizde sizler için yazdığımız Peeling tarifleri sayesinde evinizde çok rahat bir şekilde cildinizi ölü hücrelerden arındırabileceksiniz.

Peeling ne işe yarar?

Peeling yapınca, cildinizin üzerindeki ölü deri kendini atar ve cildiniz yenilenir. Ayrıca cilt sorunlarına da iyi gelen peeling, cildi temizlediğinde çok etkili sonuçlar verir.

Peeling yapmak, cildinizi canlandırmaya ve hasar görmüş cilt bölgesini onarmaya meyillidir. Peeling aynı zamanda hücrelerin canlanmasını sağlar. Ölen hücreler peeling ile alındığında o hücrelerin yerine yeni hücreler gelir.

Peeling Çeşitleri

3 (Üç) çeşit peeling vardır. Orta Peeling , Yüzeysel Peeling ve Derinliğe göre Peeling olmak üzere üç ana gruba ayrılır. Peelig’te derin ve orta dereceli peelingleri bir uzman eşliğinde yapılması daha doğru olur. Bunun nedeni peeling’te derinlik arttıkça risk o kadar artar. Yanlışlıkla yüzünüzdeki deriyi yara bile yapabilirsiniz.

Hafif Derinlikte Peeling

Hafif peeling, cildinizin sadece üst tabakasını soyarak temizler. Çok kısa sürede cilde uygulanır. Hafif peeling cilde uygulandığında çok az kızarıklık ve yanma hissi verir. Bu peeling çeşidini yaptıktan sonra normal gündelik yaşama hemen dahil olabilirsiniz. Haftada 1 gün ve yaklaşık olarak 2 ay boyunca peeling yapabilirsiniz.

Orta Derinlikte Peeling

Orta derinlikte peeling işleminde ciltteki deri bir kat daha fazla soyulur. Uzmanlar kontrolünde yapılmasının nedeni, cildinize zarar verebilirsiniz. Orta derinlikte peeling işlemi yüzünüzde bulunan sivilce, kırışıklık, akne gibi cilt rahatsızlıklarını ortadan kaldırabilecek kuvvette bir cilt bakım türüdür. Bu peeling yapıldığında cildinizin kendine gelmesi 2 gün kadar sürecektir.

Ne zaman peeling yapılmalıdır?

Peeling yaptırmak için en uygun mevsim bahardır. Bu diğer mevsimlerde yapılmaz anlamına gelmiyor. Kış aylarında da peeling yapılabilir ancak, havaların soğuk olmasından dolayı cildinizi yakarak yara yapabilir. Aynı zamanda yazın ortasında da aynı olaylar olabilir. Peeling sonrası cildinize aşırı güneş gelmesi durumunda cildinizde yaralar çıkabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.