Cilt Bakım Kremlerinin Zararları

Cilt Bakım Kremlerinin Zararları

Cilt bakım kremlerinin zararları konusunda bir araştırma yaptık. Yıllardır kullandığımız ve cilt bakımı yaptığımız bu kremlerin cilde ne gibi zararları olduğunu görelim istedik. Bakalım cilt bakım kremlerinin zararları neymiş?

Cilt Bakım Kremlerinin Zararları

Cilt bakım kremleri hemen hemen bütün kadınların gün içerisinde kullandığı kremlerdir. Cildi yağlı olan kadınlar yağın gitmesi, cildi kuru olan kadınlar nemlenmesi, sivilcesi olan kadınlar sivilcelerin gitmesi, kısacası cildimizde yaşadığımız bütün sorunlar için cilt bakım kremleri kullanırız. Özellikle kapatıcı özelliği ve nemlendirici özelliği olan bakım kremleri kadınların hayatının vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Fakat istediğimiz özellikleri barındırmasının yanında bu cilt bakım kremlerinin zararları da bulunmaktadır.

 

Nasıl Cilt Bakım Kremi Kullanılmalıdır?

Cilt bakım kremlerini uygun seçtiğimiz zamanlar zararı olmayacaktır. Örneğin bir krem alırken kutusunun ya da renginin görünüşüne bakarak almak yerine içeriklerine ve son kullanma tarihine bakarak almamız gerekir. Normal koşullarda cildimize çok iyi gelecek bir krem son kullanma tarihi geçtiği için cildimizi mahvedebilir. Bu nedenle seçim yaparken çok dikkatli olmalıyız. Ayrıca krem seçerken ağzı geniş kavanoz şeklinde kremler seçmek yerine ağzı küçük tüpler seçmek daha yararlı olacaktır. Çünkü ağzı büyük kremler hem daha çabuk bozulabilir hem de elimizi içine daldırdığımız için daha çok mikrop taşıyabilir. Fakat ağzı küçük kremler bu konularda daha tedbirli ve daha sağlıklı olacaktır.

Cilt Bakımı Kremlerinin Zararlı Olduğunu Nasıl Anlarız?

Cilt bakım kremi alırken bilinen markaları tercih etmek her zaman daha sağlıklı olacaktır. Fakat bu konularda çok bilgimiz yoksa ilk yapmamız gereken ürünün ambalajına bakmaktır. Ürünün ambalajında nerde üretildiği, içeriğinde neler kullandığı, son kullanma tarihi ve kaç gün kullanılabileceğine dair detaylı bilgiler bulunan kremler diğerlerine göre daha sağlıklı olacaktır. Fakat kremin üzerinde son kullanma tarihi, nerde üretildiği ve içeriğinde neler olduğu yer almıyorsa cildimize ne şekilde bir etki yaratacağını bilmediğimiz için kullanmamamız gerekir.

 

Ürünlerin hijyenik üretilmesinin yanında içerikleri de sağlığımız için oldukça önemlidir. İçeriğindeki maddelerin cildimize uygun olup olmadığını araştırmamız gerekir. Bazı alerji yaratan maddeler ve cilt üzerinde ileri zamanlı tahriş etkisi yaratan maddeler olabilir. Hatta bazı maddeler cilt üzerinde kanser oluşumunu kolaylaştırıcı bir etkiye sahiptir. Bu nedenle cilt bakım kremi alırken gerekli araştırmaları yaparak en sağlıklısını almak gerekir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.