Cildiniz Hızla Toparlansın

Cildiniz Hızla Toparlansın

Cildinizin hızla ışıltısını geri kazandırabilmek ve genel olarak toparlamak istiyorsanız belinizi eğebildiğiniz kadar eğin ayaktayken parmak uçlarınıza dokunacakmış gibi kendinizi aşağıya doğru itin. Bir sandalye de bu uygulamayı yapabilirsiniz. Bilim adamların ve uzmanların bu hareketin çok önemli olduğunu vurgulamaktadır. Bu hareket saç derinizdeki ve yüzünüzdeki kan dolaşımını hızlandırdığından hücrelerin ölmesini yavaşlatmaktadır. Gün içerisinde hangi saatlerde ne etkisi olduğunu sizlerle paylaşacağız.

Sabahları yapıldığında, sizi iyi bir güne hazırla ve vücudunuza canlılık ve hareket fazlasıyla katar.

Öğlen yapıldığında, sabah ki kadar etkili olur ve günün yarısını sağlıklı dinamik ve enerjik geçirmenizi sağlamaktadır.

Gece yapıldığında, solunum ve kalp ritmini düzenleyerek çarpıntıya engel olur. Gece rahat ve sakin uyku geçirmenize yararken cildinizin kendin yenilemesi artmaktadır.

Not : Retin – A yüzde veya vücutta gerginlikten kaynaklanan yüz kırışıklıklarının gitmesinde %14 katkı sağlamaktadır. Uzmanlar bu konuda RETİN – A’ya fazlasıyla güvenmektedirler.

Leke Açıcı Krem Tarifi

Üst göğüs bölgede ve yüzde yer alan bir takım güneş ve yaşlılık lekeleri oluşmaktadır. Bunun için işlem çok basit ve kolay bir işlemdir.

Bir misket limonun suyunu ve normal limonun suyunu 2 çorba kaşığı ve 1 çorba kaşığı yoğurt ekleyin. Leke olan bölgelere yumuşak bir şekilde kremi yedirerek sürün. Hafta da bir defa bu kremi lekeli bölgelerinize uygulayabilirsiniz.

Sivilceleri Sıkmak

blank

Sivilcelerinizi sıkmak istiyorsanız nazik ve streil olmaya özen göstermelisin. Önce cildinizi ve ellerinizi temizleyin ve ardından sivilcenizi kanatmadan yağ dokusunu o bölgeden almaya çalışın. Aldıktan daha sonra çay ağacı yağını sıktığınız sivilce bölgesine uygulayın.

Göz Morlukları

blank

Göz kapakları en hassas ince dokuya sahiptir. Ayrıca en çok yıpranan bölgedir. Göz kapaklarınız şiş ve ağrılıysa salatalık dilimlerini üzerine koyun ve 5 ila 10 dakika kadar bekletin. Göz altı morluklarının içinse en iyi gelen çiğ patates dilimleridir. Gözlernizi dinlendirmek ve yorgunluğunu almak için en eski yöntemlerden biri olan çayı göze uygulamaktır. Poşet çayı göz kapaklarınızda 10 dakika kadar bekletin. Poşet çaylarda ise bilinmedik markalardan uzak durmanızı öneririz.

Boyun Bölgesi

blank

Boyun her zaman en son aklımıza gelen bölgedir. Yaşlılığımızı belli eden göze çarpan ise en önemli yerdir. Günlük temizliğinizde ve bakımlarınızda boyun ve gerdan bölgenizi ihmal etmemelisiniz. Kremlerinizi yüzünüze uygularken boynunuza da aşağıdan yüzünüze doğru hızlı bir şekilde uygulamalısınız.

Diz ve Dirsek

blank

Dizler de ve dirsekler de görülen doku sertleşmelerinde kiminde beyaz kiminde se kirli bir görüntü oluşmaktadır. Bu insanları rahatsız eden bir durumdur. 1 bardak süt tozuna 3 limonu ekleyin. Macun olmasına yetecek kadar su ilave ettikten sonra sertleşmiş olan diz ve dirsek bölgelerinize uygulayın 20 dakika kadar beklettikten sonra kabak lifi ya da sünger ile ovalayarak temizleyin.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.