Dermovate Merhem ve Saç Losyonu Nedir Ne İşe Yarar?

Dermovate Merhem ve Saç Losyonu Nedir Ne İşe Yarar?

Dermovate Saç Losyonu; kepeklenmiş ve kabuklanmış saç derisi sorunları, sedef ve egzama tedavisinde etkili aynı markanın deri kreminden esinlenerek üretilmiş üstün etkili bir saç bakım jeli ve losyonudur.

Dermovate merhem; Saç derisinde oluşan egzama, kaşıntı, kızarıklık, mantar v.b. cilt sorunlarını gideren, üstün etkili ve sürüldüğü dakikadan itibaren hızlıca etkisini gösteren, harici kullanıma uygun ve reçete ile satılan bir cilt kremidir.

Dermovate kremin, yüzde kullanımı, sebep olduğu tüylenme yan etkisi dolayısıyla kısıtlı kalırken, saç derisi kabuklanmaları ve kafa derisindeki diğer cilt problemleri için yaygın olarak kullanılan çok iyi bir ilaçtır. Ayrıca tüylenme yan etkisi avantaja çevrilerek bazı kişiler tarafından saç losyonu olarak kullanılarak yeni saç çıkarma amacına hizmet etmektedir.

Dermovate Saç Losyonu

Aynı markanın çıkarmış olduğu dermovate saç losyonu ise; doğrudan saç derisindeki problemleri hedef alan üstün etkili bir saç bakım ve kafa derisi tedavisi ilacıdır.

Saçlar ve saç derisi çok hassas yapılar olmamalarına rağmen herhangi bir sebepten reaksiyon gösterdiklerinde toparlanması zor hale gelirler. Bu yüzden de tedavileri oldukça sıkıntılı olabilir saç derisinde oluşan herhangi bir problem direkt olarak elinizi sürekli oraya götürmenize kaşımanıza yolmanıza vs sebep olur durum böyle olunca da problem daha da artar ve uyguladığınız tedavi her ne olursa olsun sürekli temastan dolayı geç sonuç verir.

Saç derisinde oluşan sorunların tedavisinde kullanılan en etkili ve en başarılı ilaçlardan bir tanesi de dermovate saç losyonudur . Adı geçen losyon kullanınıcılarının çok büyük bir çoğunluğu tarafından çok sevilen bir ilaçtır. Saç derisinde oluşan her türlü problemde kullanılan dermovate saç losyonu aynı kulvarda olduğu bir çok ilaca kıyasla çok daha hızlı sonuç vermesiyle bilinir ve bu sebepten dolayı çok fazla tercih edilir.

DERMOVATE SAÇ LOSYONU İÇERİĞİ

Dermovate saç losyonunun etken maddesi olan klobetazol propiyonat yapı itibariyla saçlı bölgede iltihaba şişliğe yada herhangi bir deri problemine neden olan maddeleri etkisiz hale getirerek deriyi tedavi eder. En zorlu saç derisi problemleri arasında olan sedef ve egzama gibi saç derisi sorunlarında da çok başarılı sonuç veren bir ilaç olan dermovate saç losyonu genel içerik bakımından çok da temiz bir ilaç değildir zaten ilacın doğallık gibi bir iddiası yoktur içerisinde bir sürü kimyasal bulunur her ne kadar bazı insanlar kullanmayı tercih etmese doğal cilt ve saç bakımından yana olsalarda ne yazık ki böyle durumlarda içeriği doğal olan tedavi yöntemleri ya çok geç etki ediyor yada hiç etmiyor. Olaya bir hastalık mantığıyla bakarsak ki öyle saç derisi problemleri de hastalık sınıfına girebilir o zaman zaten ilaç niteliğinde bir şeyler kullanmak en iyi ve en doğru tercih olacaktır.

DERMOVATE SAÇ LOSYONU NE İŞE YARAR? KULLANIM ALANLARI NELERDİR?

Dermovate saç losyonunun saç derisi problemlerini çözmek için kullanılan bir losyon olduğunu söylemiştik . Saç derisinde oluşabilecek sorunların büyük bir çoğunluğunda etkili olan Dermovate saç losyonun kullanım alanları şu şekildedir;

 • SEDEF HASTALIĞI

Beslenme gibi dış faktörler yada kimyasasallar sebebiyle görülen sedef hastalığının saçta görüleni en sık görülenidir. Oldukça sinir bozucu olabilen bu hastalık saç derisine irili ufaklı kırmızı lekeler olarak görülür ve etkileri arasında sürekli kaşınması en bilinendir. Sürekli kaşınan bir saç herkesi gerer ve rahatsız eder. Örneğin sokaktaysanız kaşımadığınızda huzursuz hissederken sürekli kaşıdığınızda da etraftan rahatsızlık duyarsınız bu ve bunun gibi sebeplerden sedef hastalığı bir çok insanın kurtulmak için elinden geleni yaptığı bir hastalıktir. Uzun saçlı insanlarda çok belli olmayan ama saçı kısa yada seyrek insanların sedef hastalığı ile ilgili bir diğer sorunu ise dışarıdan çok belli olmasıdır. Eğer saçlar kısa yada seyrekse uzaktan bakıldığında dahi kızarıklıklar gözükür bu da kötü bir görüntüye neden olur. Saç derisinde oluşan sedef hastalığı için tavsiye edilen bir sürü yöntem vardır bunlardan bazıları doğal yöntemlerdir bazıları ise ilaçlardır. Doğal yöntemlerin çok başarılı olmadığını söyleyebiliriz ama aynı doğal yöntemler gibi ilaçların bir çoğu da işe yaramazlar. Dermovate saç losyonu ise bu konuda en başarılı ilaçlardan bir tanesidir. Dermovate saç losyonun kullanımı beslenme ile dengelendiğinde kısa sürede sedef hastalığından kurtulmanız mümkün hale gelecektir.

 • EGZAMA

Egzama vücudun her yerinde görülebilen bir deri hastalığıdır. Aynı sedef gibi kızarıklıklar oluşturur Sedeften farklı olarak ise oluşan kızarıklıklar suçiçeği gibi küçük beneklerdir. Saç derisinde oluşan egzama ise kaşınma yönünden sedefe çok benzer ikisi de sürekli kaşıma isteği uyandırırlar ama egzama sedeften farklı olarak acı da verir yani bazen saç derisinde oluşan egzamalar saç derinizi iyice tahriş ederek yanma oluşturur hem bu yüzden hem de sedeften daha sıkıntılı ve geçmesi daha zor bir hastalık olduğu için egzama tedavisi vaad eden ilaçların çoğu başarısızdır. Egzamayı tedavi etmek için önce beslenme düzenine bakmak gerekir bunu sedef içinde söylemiştik ama egzama için daha önemli bir nokta bu çünkü egzamalara bir nevi alerjik reaksiyonlar diyebiliriz daha doğrusu oluşum sebepleri direkt besinler olmasa da bazı besinler vardır ki daha çok tetiklerler ve var olanları arttırırlar daha çok kaşındırırlar bu yüzden beslenmeye dikkat ettikten sonra ilactan bir şeyler beklemek gerekir. Egzama problemi için en başarılı ilaçlardan biri ise Dermovate saç losyonudur.

 • SAÇ DERİSİNDE OLUŞAN ŞİŞLİKLER

İlacın doktorlar tarafından reçete edildiği bir diğer durum ise saç derisinde oluşan şişlik ve kabarıklıklardır bunlar bazen egzama yada sedef ile karıştırılsa da aslında aynı şey değillerdir. Saç derisinde oluşan reaksiyonların bir sürü sebebi olabilir bu sebeplerden en muhtemel olanları ise saç boyasının şampuanın saç kreminin spreyin yada saçınıza kullandığınız herhangi bir ürünün saç derisinde reaksiyon vermesiyle oluşan bu kızarıklıklarda aynı sedef ve egzama gibi kaşınırlar ama tedavileri onlar kadar zor değildir yapılması gereken tek şey reaksiyona neden olan ürünü tespit edip kullanımını durdurmak ve Dermovate saç losyonunun kullanımına başlamaktır . Dermovate saç losyonu ile kısa sürede tedavi sonuç verecektir.

DERMOVATE SAÇ LOSYONU NASIL KULLANILIR?

Dermovatesaç losyonu saçlı deride oluşan deri problemleri için kullanılan bir losyondur. İnce ve hafif bir yapıya sahip olan beyaz losyonu kullanırken dikkatli olmak gerekir. Dermovate saç losyonu doktor kontrolünde ve doktorun reçete ettiği şekilde kullanılmalıdır ama bu yapılmıyorsa en azından dikkatli olmak gerekir aksi taktirde fayda görmek istediğiniz losyon saç derisini daha kötü hale getirebilir.

İlaç normal şartlarda doktorun reçete ettiği şekilde kullanılmalıdır ama ilacın genel kullanım önerisi şu şekildedir;

 1. Dermovate losyonu kullanmadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli şey saçınızın tamamen kuru olmasıdır. Kuru saçlarınıza az miktarda sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa tedavi sonuç verene kadar uygulayabilirsiniz.
 2. Doz aşımı yapılmamalı, Dermovate losyon  günde 2 kereden fazla kullanılmamalıdır.

DERMOVATE SAÇ LOSYONUNU KİMLER KULLANAMAZ? 

Dermovate saç losyonu her ne olursa olsun bir ilaçtır ve kafasına esen herkes tarafından kullanılmaması gerekir ilacı kullanmaması gereken bazı insanlar vardır eğer sizde aşağıdaki özelliklere sahipseniz losyonu kullanmamalısınız

 • İlacın etken maddesine alerjiniz varsa  kullanmamalısınız.
 • Saç derinizde suçiçeği gibi başka problemler varsa 
 • Saç derinizde açık veya sulu yaralar varsa
 • Hamileyseniz 
 • Emzirme dönemindeyseniz 
 • 1 yaşından küçük çocuklar 
 • 10 yaşından küçük çocuklar dermovate losyonu sadece doktor izni ile kullanabilirler.

SAÇ LOSYONUNU KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 • Dermovate losyon ile beraber başka saç ilaçları kullanmamalısınız.
 • Dermovate yi asla ıslak yada nemli saça uygulamamalısınız
 • Dermovate losyon kullanırken saç maskesi gibi ürünleri kullanmamalı saça kullandığınız ürün miktarını asgari seviyeye indirmelisiniz.

DERMOVATE SAÇ LOSYONUNUN ZARARLARI

 • Dermovatesaç losyonun bir ilaç olduğunu bitkisel bir ilaç olmadığını kimyasallarla dolu olduğunu söylemiştik bu yüzden ilacı kullanırken bazı yan etkiler görülebilir aşağıdaki yan etkileri gördüğünüz anda kullanımı durdurmalı ve görüntü olanlarında 12 saat içerisinde geçmediğinde vücudun diğer kısımlarında görülenlerde ise hemen bir doktora başvurmalısınız.

Olası yan etkiler şu şekildedir;

 • Saç derisinde şişme
 • Saç derisinde kanamaya varacak derece tahriş
 • Çözümü için kullanılan sorunda artış
 • Mide bulantısı
 • Kusma
 • Boğaz ağrısı
 • Yutkunmada zorlanma
 • Karın ağrısı
 • Dil ve dudaklarda şişme
 • Dil ve dudaklarda hissizlik
 • Dil ve dudaklarda morarma

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.