Kuru Soğuktan Korunmak İçin Maskeler

Kuru Soğuktan Korunmak İçin Maskeler

Kışın etkileri hafiften ortaya çıkmaya başladı. Cilt tipinizin ne olduğundan bağımsız olarak, mutlaka doğru bir cilt bakımına ihtiyacınız vardır. Cildin nem alarmı verdiği yorucu kış aylarında bu konuya daha fazla ağırlık vermek gerekir. Aksi halde pul pul dökülen kuru bir cilt yapısının ortaya çıkması kaçınılmazdır.

Bu sorunları bitirebilmek için yoğun etkiye sahip olan cilt maskelerini kullanmaya başlamalısınız. Bu maskeleri yüz bölgesine uyguladıktan sonra bir süre bekletip, ılık su yardımıyla temizlemeniz yeterli olacaktır. Tabi maskelerin etkilerini doğru bir şekilde gözlemleyebilmek için, bunlara düzenli olarak devam etmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Daha Canlı Bir Cilt İçin Bal ve Badem Maskesi

Cilt güzelliğini ve sağlığını geri getiren bu maske, aynı zamanda taze bir görüntü elde etmek isteyenler içinde doğal bir çözüm yoludur. Bu şifa kaynağı maskeyi yapabilmek için tek ihtiyacınız olan iki adet badem ve bir çorba kaşığı baldır. Dilerseniz karışımın etkisini arttırabilmek için, biraz da limon suyu ekleyebilirsiniz. Dairesel hareketlerle birlikte yüzünüze uyguladığınız bal ve badem maskesini yaklaşık olarak 15 dakika boyunca yüzünüzde bekletin. Bu sürenin sonunda ılık suyla temizlediğiniz yüzünüz daha yenilenmiş bir havada olacaktır.

Besleyici Bal ve Yumurta Maskesi

Bal ve yumurta besleyici özelliklere sahip olduğu için, kışın etkilerini dindirmek açısından başvurmanız gereken en iyi seçenekler arasındadır. Düzenli olarak bu maskeye devam ettiğiniz takdirde, kış aylarını daha sorunsuz bir şekilde atlatmanız mümkündür.

  • 1 adet yumurta
  • Birkaç damla badem yağı
  • 1 çorba kaşığı bal

Maskeyi yapmaya yumurtanın beyazını ve sarısını ayırarak başlayın. Ayırmış olduğunuz yumurta sarısına bir damla badem yağı dökün. Ardından bir çorba kaşığı balı da bunun içine ekleyin. Yumurtanın beyazını da değerlendirerek ayrı bir kaba alın ve burada çırpmaya başlayın. Yumurta sarısını da bu kabın içine katarak, hepsini birden iyi bir hal alana kadar karıştırın. İyi bir kıvama geldiğinden emin olduktan sonra, bir fırçanın yardımıyla tüm yüze doğru bir şekilde yayın. Maskenin etkisini tam olarak gösterebilmesi için, en az yarım saatlik bir sürenin geçmesi gerekir. Bu sürenin ardından ılık su kullanarak kış maskesini cildinizden arındırmalısınız.

Süt ve Badem İle Gelen Sağlık

Kış için cilt maskeleri arasında belki de en etkili sonuçları gösterecek maskelerden biri de süt ve badem maskesidir. Bu maskeyi yapabilmek için ihtiyacınız olan şey bir çorba kaşığı badem tozu ve 2 çorba kaşığı süttür. Bunları bir kabın içinde iyice karıştırarak, iyi bir kıvam elde edin. Macun kıvamına geldiğini gördüğünüzde, yüz bölgesine doğru bir şekilde uygulayın. 10 dakikalık bir süre boyunca beklettikten sonra, ılık su yardımıyla yüzünüzden arındırın. Badem tozunun içeriğindeki E vitamini cilt için en gerekli olan şeylerden biridir. Süt ise cilt için vazgeçilmez nemlendiricilerden biri durumundadır. Bu ikiliyle birlikte devamlı olarak harika sonuçlar alabilirsiniz.

Yumurta Sarısı ve Zeytinyağı Maskesi

Yumurta sarısı ve zeytinyağı kış aylarında cilt kuruluğunu gidermek açısından mucizevi sonuçlar ortaya çıkarır. Tabi her cilt maskesinde olduğu gibi, bunun da bir alışkanlık haline getirilmesi şarttır.

  • 2 yumurta sarısı
  • 4-5 damla kadar zeytinyağı

Yumurta sarısını ve zeytinyağını bir kabın içine alarak, bir süre boyunca karıştırın. İyi bir kıvama geldikten sonra, yüze uygulayarak 20 dakika boyunca bekletmeye özen gösterin. Doğal antioksidan içeren bu karışım aynı zamanda E ve K vitaminleri açısından da son derece zengindir. Cildin sağlıklı bir forma gelmesini sağlayan bu maskeyi haftada iki kez boyunca uygulamanız gerekir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.