Ahmet Maranki Sivilce Tedavisi – Kür Tarifi

Ahmet Maranki Sivilce Tedavisi – Kür Tarifi

Ahmet Maranki konuk olduğu programda cildinde sivilce problemi yaşayanlar için çözüm önerilerinden bahsetti. Ciltte çıkan sivilcelere karşı yöntemlerin çok basit olduğunu ve yaklaşık bir hafta kadar kısa bir sürede sivilcenin yok olduğunu dile getirdi.

Ahmet Maranki Sivilce Tedavisi Kesin Çözüm

Ahmet Maranki , sivilcelerin iyileştirilmesinde ve yok edilmesinde kaya tuzu taş tuzunun iyi geldiğini ardından da gül suyu ile cildin yıkanması durumunda hemen hemen bir hafta içerisinde sivilce tedavisi olduğunu söyledi.

Maranki , diğer sivilce tedavisi yöntemlerinden bir tanesinin de kil maskesi olduğunu bildirdi. İnsanların bir çoğunun yanlış sivilce tedavisi yöntemlerine inanmaması gerektiğini ve kendisinin söylediği sivilce tedavi yönteminin uygulanması sonucunda bir haftada cildinde sivilce kalmayacağını dile getirdi.

Sivilce Tedavisi Uygulaması

Maranki , sivilcce tedavisinde ilk olarak kaya tuzu veya taş tuzu olarak bilinen tuzun sivilcelere sürülmesi gerektiğini ve bu işlemden sonra gül suyu ile cildin yıkanması durumunda sivilcelerin yok olacağını söyledi.

Diğer sivilce tedavi uygulaması ise kil maskesi ile yapılacağına değindi. Kil maskesinin nasıl yapıldığını bilmiyorsanız , sizlere daha önce de bahsettiğimiz doğal kil maskesi veya kil maskesi konularımıza bakmanızda yarar görüyorum.

Ancak biz yinede kil maskesinin yapılışı hakkında bilgi vermemiz gerekirse;

Kil Maskesi

  • 1 çay kaşığı kil
  • 1 çay kaşığı limon
  • 1 çay kaşığı aspirin tozu veya 2 adet aspirin

Hazırlanışı : Varsa aspirin tozu eğer yoksa 2 adet aspirini güzelce ezin ve toz haline getirin. Sırasıyla kilin içerisine limon, aspirin tozunu ilave edin ve bolca karıştırın. Kil maskesini cildinize sürün ve yaklaşık olarak 20 dakika bekleyin. Maske yüzünüzde gerginleşmeye başlayacaktır. 20 dakika sonrasında yüzünüzü temizleyebilirsiniz. Bu kil maskesi tarifini haftada 1 kere yapmanız ideal olacaktır.

YORUMLAR

  1. blank Asuman Portakal dedi ki:

    Çankırı kaya tuzunun da cilt konusunda önemli bir işleve sahip olduğundan bahsetmemiz gerektiğini düşünüyorum