Cilt Yenileme Yöntemleri

Cilt Yenileme Yöntemleri

Cildinizde kullandığınız aşağı yukarı her ürün cildin yaşlanması ile beraber elastikiyetini kaybetme sonuçlarında ortaya çıkan kırışıklıklarını azaltmak ya da bu kırışıkları engellemek adına bir şeyler vaat etmektedirler. Bu vaatler ile bir miktar doğruluk pay olsa da cildin yaşlanmasını ve kırışmasını da büyük oranlarda durdurmanın henüz kesin bir yolu bulunmuyor. Fakat cilt bakımlarını bırakmanız anlamına gelmiyor bu çünkü bakımsız ciltler daha çabuk kırışacak ve lekeler daha çabuk oluşacak. Cildinizi yenilemeniz ölü cilt hücrelerinden kurtulmanız gözeneklerinizi küçültmeniz ve parlaklık verebilmeniz için bazı doğal maskeleri tercih etmeniz daha uygun bir işlem olacaktır.

Sütlü Domates Maskesi

blank

Domates ile beraber bol miktarda E vitamini içeren ve cildi güçlendiren çevresel faktörlere ile cildi yıpratan serbest olan radikallere karşı koruma sağlamaktadır. Etkili bir antioksidan olan E vitamini de kırışıklıklarını görünümlerini, cilt lekelerinizi ve sivilce izlerini azaltabilmek adına kullanılmaktadır. Maskenin içerisinde laktik asidin bulunmasıyla beraber gözenekleri temizleyen ve en üst tabakada bir etki oluşturup cildin daha iyi temizlenmesini ve gözeneklerin açılmasını sağlayan bir maskedir. Bu maskenin sonrasında cildiniz daha genç, taze ve pürüzsüz bir hal alırken yeni cilt hücreleri de harekete geçecektir.

Maskeyi hazırlamanız için 1 ila 2 domatesin kabuklarını soyup daha sonra az miktarlarda sütle beraber mikserde püre kıvamına gelene dek karıştırmalısınız. Daha sonrasında cildinize en ince olacak şekilde sürün ve 20 dakika kadar kurumasını bekletmelisiniz. Maskeyi çıkarabilmeniz için ılık su kullanın. En iyi sonucu almanız için haftada 2 defa uygulamanızı tavsiye ederim.

Bal, Süt ve Muz Maskesi

blank

Bal, süt ve muz karışımında en çok antiseptik özellikleri bulunmaktadır. Kırışıklarınızı hafifletir iken tahriş olan cildinizi sakinleştirecektir. Cilt hücrelerinizi yenileyecek ve cildinize de doğal bir parlaklık verecektir. Muzda yer alan sitrik asit ya da alfa hidroksi asit cildinizi doğal yollar ile yenilerken kullanılmaktadır. Ayrıca da cildinizin pH dengesini de sağlayıp daha pürüzsüz bir görünüm kazandıracaktır. Cilt gözeneklerinizin büyüklüğünden şikayetçiyseniz bu maske ile kurtulabilirsiniz.

Maskeyi hazırlamanız için 1 orta boy olan muzu ezin ve 1 çorba kaşığı süt ve yarım çorba kaşığı bal ile iyi bir şekilde karıştırmalısınız. Hazırlamış olduğunuz karışımı ise cildinizi sürüp daha sonrasında 15 dakika bekletin. 15 dakikanın sonunda maske cildinizde kurumuş olması gerekiyor. Daha sonrasında kuruyunca ılık bir su ile temizlemeniz gerekmektedir. Cildinizi nemlendirecek olan bu maske cildinizdeki gözenekleri temizleyebilmek adına her hafta kullanmanızı öneririm.

Yumurta Akı ve Süt Maskesi

blank

Yumurta akı sizlerin gözeneklerinizi temizleyecek ve cildinizin sıkılaşması için oldukça etkili olacaktır. Ayrıca da kızarıklığınızı alacak ve sivilce sebebi ile oluşan tahrişinizin azalmasına yardımcı olacaktır. Cildin pullanmasında da kuru olmasına da çok iyi gelecek bir maskedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.