Coresatin Krem

Coresatin Krem

Coresatin krem cilt sorunlarında kullanılan bir kremdir. Coresatin krem cilt bakımı yapmak yada cildi nemlendirmek içinde sıklıkla tercih edilmektedir. Cilt sorununa göre çeşitleri bulunan coresatin krem 12 farklı çeşidi bulunmaktadır. Sizlere bu yazımızda coresatin krem nedircoresatin krem ne işe yarar, nasıl kullanılır, coresatin kullananlar ve yan etkilerinden bahsetmeye çalışacağım.

Coresatin Ne İşe Yarar

Coresatin cilt bakım yapmak yada cilt sorunlarını ortadan kaldırmak için üretilen pek çok kişi tarafından tercih edilen bir üründür. Değiş renkte satılan coresatin içeriği  Üre, Nane yağı, B6, E vitaminleri, Aloe Vera, Allantoin olarak bilinmektedir. Cildi besleyen, yenileyen cilt onaran coresatin krem ciltte koruyucu bariyer oluşturarak harika bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Her cilt tipine uygun üretilmiş olan coresatin en çok satılan ve tercih edilen ürünleri sarı, mavi ve pembe renkte olanlarıdır.

Coresatin Krem Faydaları

Coresatin cilde faydaları  nelerdir hakkında bilgi vererek kremin faydalarından size bahsetmek istiyorum.

  • Cildi koruyan bir bariyer oluşturur
  • Cilt sorunlarını tedavi etmekte etkilidir
  • Ciltte oluşan tahrişi giderir
  • Ciltte iltihap oluşmasını önler
  • Cilt döküntüsü ve pullanmaya iyi gelir
  • Coresatin mavi sedef sorununa iyi gelir
  • Coresatin egzama tedavisinde etkilidir
  • Ciltte oluşan alerjik tepkilerin ortadan kalkmasını sağlar
  • Cildi nemlendirir, kuru ciltler için çok iyi bir nemlendiricidir
  • Cildi onarır, yeni hücre oluşumunu destekler

Coresatin Çeşitleri

Sizlere coresatin çeşitleri ve özellikleri özelliklerden ayrı ayrı bahsetmeye çalışacağım. Her cilt sorununa ve cilt tipine göre özel üretilmiş bu krem hakkında sizlere ayrıntılı bilgi vermeye çalışacağım.

Coresatin Cleansing Cream 200 ml Krem Sabun

Coresatin krem sabun nemli cildi günde 2 defa olmak üzere sabah ve akşam yatmadan önce sürmek yeterlidir. Düzenli olarak kullanıldığında cildi nemlendiren ve onaran etki gösteriri, her cilt tipine uygundur.

Coresatin Mor Aloe Vera Fungicidal Barrier Cream 30 gr

Coresatin mor her cilt tipine uygundur. İçeriğinde bulunan vitaminler ve minareller cildi besleyerek daha canlı görünmesini sağlar. Coresatin mor içerisindeAllantoin, aloe vera özütü, üre, mineral yağ, nane yağı, vitamin B6 ve E, pantenol bulunur.

Coresatin Pediatrik Pembe Krem 30 gr

Coresatin Pembe Krem kortizon içermeyen bir kremdir. Pek çok mineral ve vitamini içerisinde barındıran bu krem bebeklerin hassas cildine bile uygundur.  Sabah ve akşam temiz cilde uygulamak yeterlidir. Coresatin pembe krem içerisinde Allantoin, üre, mineral yağ, aloe vera özütü, vitamin B6 ve E, nane yağı, pantenol gibi aktif maddeler bulunmaktadır.

Coresatin Şampuan Relief Shampoo 250 ml

Kuru ve hassas saçlar için özel üretilmiş Coresatin Şampuan saç dökülmesini önler, saçlara ekstra bakım yaparak saçların daha güçlü ve bakımlı olmasını sağlar. Saç köklerini besleyen kökten uca bakım yapan  Coresatin Şampuan saça dökülür ve parmak uçları ile baskı yaparak ovalanır. Ovala işlemi bittikten sonra 5 dakika bekledikten sonra durulamanız yeterli.

Coresatin Allantoin Fungicidal Barrier Mavi Krem 30 gr

Hassas, kuru ve alerjik cilt tipine sahip kişiler için çok uygundur. Coresatin mavi olarak adlandırılan bu krem cildi en iyi nemlendiren kremlerden biri olduğundan kuru ciltler için çok idealdir. Ayrıca coresatın mavi cilt bakımı için tercih edilebilir. Coresatin mavi içerisindeAloe vera özütü, allantoin, üre, nane yağı, mineral yağ, vitamin B6 ve E, pantenol bulunmaktadır.

Coresatin Sea Buckthorn Fungicidal Barrier Sarı Krem 30 gr 

Coresatin sarı krem cilt bakım kremi olarak bilinmektedir. Cilt bakımı için özel üretilen coresatin sarı sabah ve akşam temiz cildi sürülmesi yeterlidir.

Coresatin Saç Losyonu Scalp Hair Lotion 110 ml

Coresatin saç losyonu saçların daha parlak, nemli ve ışıl ışıl olmasını sağlar. Kremin içerisinde bulunan bisabolol, panthenol, allentoin ve aloe vera ekstraktı saçların daha bakımlı olmasını sağlar. Yıpranmış ve hasar görmüş saça dökülerek saçları sürülür ve nazik hareketlerle masaj yaparak yedirilir. Günde 2 defa kullanmak yeterlidir.

Coresatin Fungicidal Barrier Yeşil Krem Cream 30 gr

Coresatin yeşil krem sedef sorunu yaşayanlar için en ideal kremdir, ayrıca cilt bakımı yapmak içinde kullanılan bir kremdir. Coresatin yeşil kremde Allantoin, aloe vera özütü, üre, mineral yağ, nane yağı, vitamin B6 ve E, pantenol bulunmaktadır. Sorunlu cilt günde 1 defa sürmek yeterlidir.

Coresatin Barrier-P Cream Bariyer P Krem 200 ml

Coresatin koruyucu bariyer krem cildi soğuktan, rüzgardan ve güneşten korumak için kullanılan bir kremdir. Kuru ve hassas ciltler için üretilmiştir. Cilde bakım yapan onaran bu kremin içerisinde doğal yağlar bulunmaktadır. Gerekli görüldüğü zaman kullanılması yeterlidir.

Coresatin Barrier Lotion Nemlendirici Bariyer Losyon 200 ml

Coresatin Barrier Lotion nemlendirici krem içerisinde bulunan doğal yağlar sayesinde cilde bakım yapmak için uygun kremlerden biridir. Kullanımında her hangi bir sınır yoktur. İhtiyacın olduğunda kullanacağınız bu kremi temiz cildinize sürün ve ovalayın.

Coresatin Barrier-P Bariyer P Krem Kavanoz 450 gr

Her yaştan herkesin kullanımına uygun olan bu krem bebeklerde gönül rahatlığı ile kullanılır. İçeriğinde bulunan doğal yağlar cildi besleyerek koruyucu bariyer oluşturur. Yıpranmış, pul pul olmuş ve kuruyan cilde bakım yapar. Cildin su kaybını önleyerek nemli kalmasını sağlar. Cildin kuruluk durumuna göre istediğiniz sıklıkta kullanabilirsiniz.

Coresatin Barrier Lotion Nemlendirici Bariyer Losyon Kavanoz 500 gr

Cilde ekstra bakım yapan bu krem günlük olarak kullanılan bir kremdir. Cilde bakım yapan cildi onaran bu krem ayrıca cilt sorunların tedavisinde kullanılır. İçeriğinde bulunan doğal yağlar asla cilde zarar vermez. Bebeklerin kullanımına uygundur. Bebeklerin cildinde koruyucu bariyer oluşturarak bebeklerin cildini korur.

Coresatin Krem Yan Etkileri

Coresatin krem faydaları olduğu gibi coresatin yan etlileri olan bir kremdir. Yan etkiler genelde içeriğinde bulunan bileşenlere karşı alerjisi olanlarda ve aşırı doz kullanımına bağlı olarak görülür. Nadirde olsa görülen yan etkiler baş dönmesi, mide bulantısı, ciltte tahriş, kızarıklık ve pullanma.

Coresatin Çeşitleri Ne İşe Yarar

Sizlere coresatin krem çeşitleri hakkında bilgi vermek istiyorum. Coresatin krem hakkında en çok merak edilen sorular ve cevaplarını vererek sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

Coresatin Sarı Krem

Kuru ve hassas ciltlere uygun olan coresatin seboreik dermatit sorunu yaşayanlar için etkilidir. Cildi onarırı ve yeniler. Coresatin sarı  kortizonlumu sorusuna verilecek cevap bu krem kortizonu değildir. Coresatin sarı ne işe yarar, ne için kullanılır bilinmeyenler arasında coresatin sarı egzamaya iyi geldiğidir. 15 yaşından büyükler için uygun olan coresatin sarı içeriğinde vitaminler ve mineralleri barındırmaktadır.

Coresatin sarı krem nasıl kullanılır sorusuna değinecek olursak bu krem temiz cilde ince tabaka halinde sürülür ve ovalanır.

Coresatin sarı krem fiyatı 50 ile 60 tl arasında satılmaktadır. Coresatin sarı krem eczanede bulabilirsiniz.

Coresatin krem yan etkileri arasında bilene en büyük zararı ise bazı ciltlerde sivilceye neden olduğudur.

Coresatin Pembe Krem

İçeriğinde B6 ve E vitamini içeren Coresatin pembe krem kortizon içermez. Bebeklerin ve çocukların kullanımına uygun olan coresatin pembe krem Günlük kullanıma uygundur.  Coresatin pembe pişik sorunun kısa sürede yok eder. Temiz cildi ince tabaka halinde sürülmesi yeterlidir. Coresatin pembe krem fiyatı 45 ile 60 tl arasında satılmaktadır. Coresatin pembe krem kozmetik firmalarından ve eczalerden almanız mümkün.

Coresatin Mavi Krem

Coresatin mavi krem sedef, egzama, roza ve cilt sorunlarında kullanılan etkili bir kremdir. Egzamaya bağlı oluşan kaşıntının geçmesini sağlar. Her cilt tipine uygun olan bu krem ince tabaka halinde sorunlu bölgeye sürülmesi yeterlidir. Coresatin mavi krem fiyatı 45 ile 60 tl arasında değişmektedir.

Coresatin Kırmızı Krem

Kışın güneşten ve rüzgardan yazın ise güneş etkilenen cildi koruyan bu krem en etkili nemlendirici kremlerden biridir. 1 yaşından büyük herkesin kullanabildiği bu krem cildi su kaybetmesini önler. İhtiyaç halinde temiz cilde uygulanır ve iyice deri tarafından emilmesi için ovalanır. Coresatin kırmızı krem fiyatı 45 ile 60 tl arasında değişmektedir.

Coresatin Yeşil Krem 

15 yaşından itibaren kullanılabilen coresatin yeşil krem aloe vera içeriği ile cildi korur ve ciltte koruyucu bariyer oluşturur. Cilde bakım yapan bu krem ayrıca cilt sorunları başta olmak üzere mantar sorunu yaşayanlar içinde etkili bir kremdir. Günde 2 defa olmak üzere sabah ve akşam temiz cilde sürülmesi yeterlidir. Coresatin yeşil krem fiyatı 45 ile 60 tl arasında satılmaktadır.

Coresatin Mor Krem

Diyabetik ayaklar için yardımcı steroid içermeyen kortizonsuz krem olan coresatin mor krem 15 yaşından büyükler için kullanılır. Cildi nemlendiren etkisi ile bilinmektedir. Her cilt tipine uygundur. Temiz cilde dairesel hareketler ile uygulanır. Coresatin mor krem fiyatı 45 ile 60 tl arasındadır. Coresatin mor krem içeriğinde bitkisel yağlar bulunmaktadır.

Coresatin Krem Hakkında Bütün Sorular

Sizlere coresatin krem hakkında merak edilen sorulara cevap vererek yardımcı olmaya çalışacağım. Coresatin krem hakkında sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Coresatin pembe neden toplatıldı

Coresatin krem neden toplandı sorusuna cevap vermek gerekirse ilk olarak kortizon içermeyen bu krem bir hata sonucu kortizonlu olarak belirlenmesine karşın kortizonlu olarak tespit edilip toplandı.  Daha sonra yapılan incelemede kortizonlu olmadığı anlaşılınca tekrar satışına devam edildi.

Coresatin sarı sivilce iyi gelir mi

Bazı çeşitleri sivilceye iyi gelmesine karşın bazı çeşitleri sivilceye neden olabilir.

Coresatin nerelerde kullanır

Coresatin krem sorunlu bölgede kullanıldığı gibi cilt bakımı yapmak cildi nemlendirmek için kullanılabilir.

Coresatin tüylenme yapar mı

Kesinlikle tüylenme yapmaz.

Coresatin krem yüze sürülür mü

Cilt bakımı yapmak cilde nemlendirmek için bu kremi yüzünüz dahil bütün vücudunuzda kullanabilirsiniz. Coresatin kremi yüzünüze sürün ve nazik hareketler ile ovalayın.

Coresatin krem kortizonlu mu 

Coresatin krem kortizonlu değildir. Coresatin krem kortizonlu olmadığından rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Coresatin krem bebeklerde kullanılır mı

Coresatin krem bebeklerde pişik için kullanılabilir. Bazı coresatin krem bebeklerin kullanımına uygun değildir.

Coresatin Krem Kullananlar

Sizlere coresatin krem kullananlar ve yaptıkları yorumları kremin çok etkili ve işe yaradığını söylemişlerdir. Coresatin krem kullanalar kremin kimisi doktor tavsiyesi ile verilmesine karşın kimisi ise arkadaşının tavsiyesi ile aldığını söylemişlerdir. Coresatin kullananlar mutlaka coresatin prospektüs bilgilerini okumayı alışkanlık haline getirmelidirler. Krem hakkında en doğru ve gerçek bilgiye prospektüs bilgilerini okuyarak ulaşabilirsiniz. Kesinlikle başkasında işe yarayan bu kremi doktorunuza görünmeden kullanmayın.

Sizlere bu yazımızda coresatin krem nedircoresatin ne işe yararcoresatin çeşitleri, yan etkileri ve faydalarından bahsetmeye çalıştım. Krem hakkında aklınıza takılanları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.