Tüy Dökücü Krem Nedir,Nasıl Kullanılır

Tüy Dökücü Krem Nedir,Nasıl Kullanılır

Ne yazık ki kadınların en önemli sorunlarından biri istenmeyen tüylerdir. Günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulmanın birçok yolu vardır. Tabii ki de hızlı bir şekilde tüylerden kurtulmak istiyorsanız o zaman tüy dökücü kremlerden yararlanmak verimli olacaktır. Bunun yanında ağda, epilasyon, lazer gibi seçenekleri kullanabiliyorsunuz. Jilet kullanımı da yine kadınlar arasında oldukça yaygındır. Her bir yöntemin temizlik süresi farklıdır. Dolayısıyla hem süresine hem de etkisine bakarak bir seçim yapmak çok önemlidir. Tüy dökücü kremlerin de kadınlar arasında hayli yaygın bir şekilde kullanıldığını görebiliyorsunuz. Öncelikle bu ürünü nasıl kullanacağınızı bilmelisiniz.

Tüy Dökücü Krem Nedir?

Pek çok kadının en sık kullandığı yöntemlerden biri tüy dökücü kremdir. Çünkü hem acısız olması hem de hızlı bir şekilde hizmet vermesi önemli detaylar arasındadır. Bu tarz kremleri hem eczanelerde hem de kozmetik ürün satışı yapan mağazalarda bulabilirsiniz. Evinizde kendi kendinize uygulayabiliyor olmanız da önemli bir avantajdır. Özellikle kremlerinin fiyatları uygun olması da yine tercih edilmesinde en büyük nedenlerden biridir. Hassas ciltler ve hassas bölgeler için ayrı modelleri olduğunu unutmamalısınız. Yani seçim yaparken hassas bölümlere özel seçim yapmak için biraz daha araştırmanız gerekir.

Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

Tüy dökücü krem nasıl kullanılır sorusuna yanıt olarak; Bu ürünü kullanmak istiyorsanız ılık bir duş altında olmalsınız. Genel vücut bölümlerinde kullanacağınız tüy dökücü krem ile özel bölgelerde kullanacağınız tüy dökücü kremlerin birbirinden farklıdır. Aynı zamanda her alana uygun olan genel tüy dökücü kremler de karşınıza çıkıyor. İlk olarak kullanacağınız alanın temiz olması önemli bir konudur. Daha sonrasında tüy dökücü kremi bir tabaka şeklinde istediğiniz bölüme sürmelisiniz. Belirli bir süre sonra tüylerin kökleri zayıflayacak ve dökülmeye başlayacaktır. Dolayısıyla krem içerisinden çıkan ıspatula sayesinde hemen temizleme işlemine başlamalısınız. Eğer ki işlem yapacağınız bölgede açık bir yara varsa ya da bir tahriş söz konusu ise o zaman bu ürünü kullanmamanız gerektiğini unutmamalısınız. Aynı zamanda deri sağlığı konusunda problemi olan kişilerin de bu kremlerden uzak durması önemli bir konudur. Her bir tüy dökücü kremin farklı bir tende kalma süresi vardır. Bu tende kalma süresinin aşılmaması önemli bir konudur. Aksi halde tahrişlerin karşınıza çıkacaktır.

Tüy Dökücü Krem Kullanılmalı Mıdır?

Tüy dökücü krem aslında büyük tartışmaları daberaberinde getiriyor. Öncelikle istenmeyen tüyler için bir çözüm olduğu bir gerçektir. Fakat bu çözümün geçici olduğunu ve tüylerin en fazla 3 gün sonra hızla uzadığını bilmelisiniz. Yani çok acil bir durum söz konusu olmadığı sürece tüy dökücü kremlerden yararlanmak verimli bir hizmet değildir. Yani jilet ile tüy alma işlemleri ne kadar dezavantajlı ise tüy dökücü kremler ile alınan tüylerin verim de bir o kadar dezavantajlı olacaktır. Özellikle tüy dökücü kremlerin yüz bölgesinde kullanılmaması önemli bir konudur. Buna çok dikkat etmelisiniz.

Genel olarak tüy dökücü kremlerin tüylerin köklerini zayıflattığı ve çıkış sürelerini uzattığı söylenir. Fakat bu durum ne yazık ki tam olarak bu şekilde değildir. Dolayısıyla tüy dökücü krem sadece jiletten bir kaç gün daha kar elde etmenize vesile olacaktır. Bazı setler vardır ve bu setler içerisinde losyonların bulunduğunu görebilirsiniz. Fakat bu losyonlar ne yazık ki tüy dökücü kremler ile etkili bir hizmet vermiyor. Çünkü tüy dökücü kremlerin tüyleri kökten yok etmediği bir gerçektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.