Cilt Bakımı

Kaş Kaldırma Estetiği

Kaş Kaldırma Estetiği

Kaşlar yüz için en önemli alandır. Kaş şekli tüm yüzün görünümünü etkilemektedir. Bundan dolayı kaşların olması gerektiğinden düşük olması yüz ifadenin değişmesine neden olur. Kaş düşüklüğü yüze üzgün ve yorgun bir his verir. Kaşların düşük olması sonradan oluşabilecek bir durumken doğuştan da oluşabilmektedir. Her iki durumda da kaş germe estetiği ile kaşlar olması gereken alana çekilir. Bu durumda yüz ifadesi de gençleşmektedir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Kaş kaldırma estetiği genellikle yaşı ilerlemiş olan kişi yapılan bir uygulamadır. Yaşlılık nedeniyle oluşan kaş düşüklüğü durumunda 40 yaş üzeri kişiler de uygulanır. Daha erken yaşlarda yapılması önerilemez. Ayrıca kaş estetiği, alın germe estetiğiyle aynı anda yapılabilmektedir.

Kaş Kaldırma Estetiği Nasıl Yapılır?

Kaş kaldırma estetiğinde özellikle alın bölgesinde sarkma bulunuyorsa derinin alınması gerekebilmektedir. Bu tip durumlarda ameliyata başvurulmaktadır. Saç çizgisinden kesi alınır. Ardından fazla deri tekrardan alınır. Deri gerilir ve sabitlendikten sonra dikilir.

Eğer kaşlarda az bir düşüklük varsa iple kaldırma yöntemi de kullanılmaktadır. Saç çizgisinden özel iğneler ile deri altına girilir. Deri altı dokularının arasından geçirilen özel iplerle kaş bölgesine ulaşılır bu alanda sabitlenen ipler yukarı doğru çekildikten sonra gerilerek sabitlenmektedir.

Kaş kaldırma bir diğer yöntem ise endoskopik kaş kaldırma tekniğidir. Saçlı deriden alınan kesilerden endoskopi borularıyla deri altına girilir. Bu alanda deri yukarı doğru çekilir ve sabitlenir. Bu yöntem de iple germe yöntemi gibi ameliyata göre çok daha kolaydır. Ciltte herhangi bir his kaybı yaratmamaktadır.

Kaş kaldırma ameliyatları narkozla olurken endoskopik kaş kaldırma ve iple kaş germe tekniğinde lokal anestezi yapılmaktadır. Hangi anestezinin kullanılacağı yapılan işleme ve kişinin cilt yapısına bağlı olarak doktor tarafından karar verilir.

Kaş Kaldırma Operasyonu Sonrası

Kaş kaldırma operasyonlarından sonra her estetik uygulamada oluşan bazı yan etkiler oluşabilmektedir. Göz etrafında şişlikler ve kızarlıklar oluşabilmektedir. Yan etkiler genellikle bir kaç gün içerisinde geçmektedir. Ameliyattan sonra kesi alanları bandajlanır. Bu bandajlar ise 2 gün alanda kalmalı ve ara sıra pansuman yapılarak değiştirilmeli. Ameliyat olduysanız eğer dikiş atıldığınız 1 ila 2 haftaya alınmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ