Kaş kaldırma işlemlerinde ameliyat ve ameliyatsız olarak 2 ye ayrılmaktadır. Genel olarak yöntemler şu şekildedir;

1- Ameliyatsız

-Botoks ile

-İple kaş kaldırma

-Yüz dolgusu ile

-Fokus Ultrason

2- Ameliyatlı Kaş Kaldırma

  • Şakak germe estetiği
  • Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı

Estetik Kaş Kaldırma Yöntemleri

Botoks ile Kaş Kaldırma; Botoks daha az acılı olan ve kaşın dış kısmını 1-2 mm yukarı kaldırırken iç kısmını 1 mm aşağı doğru düşürme işlemidir. Kaşın daha kavisli görünmesini sağlar.

Botok ile Kaş Kaldırma Fiyatları: Yine yüz şekli, malzeme ve doktora göre değişebilen bir rakam olup ortalama 1000-1500 TL arasında değişkenli gösterir.

İple Kaş Asma Yöntemi: Kaş kaldırma estetiğinde zamanla gelişen teknolojiye bağlı olarak gelişen ve hastalara estetik uygulaması uygular iken kesi, yara ve his kaybına yol açmayan teknik bir uygulamadır. İple Kaş Kaldırma Cihazlarla kafatasına askılama işlemi olup bu uygulama ile ameliyatsız bir şekilde kaş kaldırma işlemi tamamlanmaktadır.

İple Kaş Kaldırma Fiyatları

Bu yöntem ile kaş kaldırma tekniğinde sizden istenilecek ücret değişkenlik gösterse de ortalama 1000-1500 TL arasında değişiklik gösterir.

İple Kaş Kaldırmanın Avantajları

-Kesi ve herhangi bir yara izi yok

-Pansuman. bandaj v.s yok

-Rutin hayatınıza devam edebiliyorsunuz.

-15 dakikalık bir cerrahi süreçtir.

-His kaybı minimumdur.

-Ciltte canlanma meydana getirir.

-Tekrar kaş düşüklüğü yaşamazsınız.

 Yüz dolgusu ile Kaş Kaldırma: Cilt altına dolgu yapılması ile gerçekleşen bir yöntem olup, kaşlara hacim sağlamaktadır. Kaş uç kısımlarında 1-2 mm lik bir kalkış sağlamaktadır. Basit bir uygulama olup etkisi hemen görülmektedir. Çok sık kullanılan Voluma ve Radiesse dir. Yüz dolgusu ile kaş kaldırmanın ömrü yaklaşık 18-24 aydır.

Kaşları Fokus Ultrason ile Kaldırma: Ameliyat olmadan kaş kaldırma işlemleri içinde en sık kullanılan ve en yeni tekniklerden bir tanesidir. Burada amaç şudur; Ultrason atışları sağlanır ve ciltte elde edilen kontraksiyon ve gerilme etkisi ile kaş kaş kaldırma işlemi gerçekleştirilir. Bu operasyonun etkisini gösterdiği zaman aralığı 90 gündür. 90 gün içerisinde etkisini görebileceğiniz bu uygulamanın ömrü yaklaşık 2 yıldır kadardır. Uygulamanın avantajlarından bir tanesi ise uygulamadan sonra rutin hayatınıza devam edebilmenizdir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı: Şakak germe ameliyatı olan bu yöntem, şakak bölgesinden alınan saçlı deri  parçasının alınması uygulamasına dayanmaktadır. Genelde saç içinde iz görünür. Bu yöntem doktorlar tarafından çok önerilmemektedir. Bu yöntem yerine daha çok endoskopik kaş kaldırma yöntemi tercih edilmektedir.

Endoskopik Yöntem: Yine şakak bölgesinde bir kesi içinden endoskopik yöntem ile kaşların üstünden alttaki dokudan serbestlenmesi sağlanması işlemi uygulanır. Serbestlenen bölge cilt yukarı doğru gerdirilerek bir vida ile asılmaktadır. Genelde buda tercih edilen bir yöntemdir. Kalıcı ve güzel sonuçlar vermektedir. Risk oranı çok düşüktür. Bu yöntem her yaş seviyesindeki kişilere uygulanması ile beraber geniş alın yapısına sahip ve ön saç çizgisi çok gerilemiş kişilere uygulanmamaktadır.

 

kaş kaldırma öncesi ve sonrası

Kaş germeden önce ve sonrası