Evde Kirpikleri Dolgunlaştırmak İçin Pratik Yöntemler

Evde Kirpikleri Dolgunlaştırmak İçin Pratik Yöntemler

Kirpikler yüzün güzelliğini vurgulayan şeyler arasındadır. Kirpik bakımına ne kadar önem verilirse, yüzün güzelliği daha fazla ön plana çıkar. Kirpikleri dolgunlaştırmak için özellikle evde kullanabileceğiniz yöntemler, uzun zamandan beri amaçladığınız dolgun kirpik görüntüsünü verecektir. Bunun için garantili şekilde sonuç alabileceğiniz aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz. Tabi yöntemlerin başarılı bir şekilde tamamlanması için, mutlaka rutin haline getirmeniz gerekecektir.

Kirpikleri Dolgunlaştırmak İçin Doğal Yağlar

Günümüzde sıklıkla kullanılan doğal yağ çeşitleri, güzelliğin ilk kurallarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Vücut için her türlü soruna çare bulurken, aynı zamanda kirpiklerinde eskiye nazaran daha etkileyici gözükmesine yardımcı oluyor. Kirpikleri dolgunlaştırmak için kullanmanız gereken yağlar ise; badem yağı, Hintyağı, zeytinyağı, jojoba yağı ve gül yağıdır.

blank

Bunların uygulamasını ise kulak pamuğunun yardımıyla basit ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Yatmadan hemen önce uygulamanız gereken bu yağların, bir gece boyunca kirpiklerde kalmasını sağlamalısınız. Sabah kalktıktan sonra, buradan arınmasını sağlayarak işlemi sonlandırmalısınız. Tabi etkilerinin tam olarak görülmesi için, mutlaka her gece boyunca uygulamanız gerekecektir. Bir aylık sürenin sonunda kirpiklerin uygulama öncesinden daha farklı gözüktüğünü fark edebilirsiniz.

Güçlendirmek ve Dolgunlaştırmak İçin

Bunun yanında zayıf kirpik görüntüsünden şikayetçi oluyorsanız, bu yöntem tam da aradığınız cinsten olacaktır. Bu yöntemi uygulayabilmek için, aleovera jeli, vazelin ve badem yağına ihtiyacınız olacak. Bu malzemeleri alarak bir kabın içine koyun ve iyi bir kıvam haline gelene kadar karıştırın. Yapmış olduğunuz bu karışımı yine her gece boyunca kirpiklerinize uygulamanız gerekecektir. Sabah kalktığınız zaman bol su ile birlikte kirpiklerin temizlenmesini sağlamalısınız.

Bunun yanında sadece vazelini kullanarakta kirpiklerin kısa zamanda daha dolgun olmasını sağlayabilirsiniz. Yatmadan hemen önce tüm kirpiklere bu vazelini sürmeyi bir alışkanlık yapmalısınız.  Bu uygulamayla birlikte kısa süre içinde daha gür kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Yumurta ve Hintyağı

Kirpik güçlendirici doğal yöntemler arasında oldukça etkili sonuçlar verecektir. Bu uygulamayı yapabilmek için, bir damla yumurta akını ve iki damla Hint yağını bir karışım haline getirmelisiniz. Karışım haline getirdiğiniz bu ikiliyi kirpiklere uygulayın. Her gece boyunca mutlaka yapmanız gereken bu uygulama, bu sayede sonuçlarını vermeye başlayacaktır.

Sıcak Süt

Bunun yanında sütü kullanarak oldukça etkili sonuçlar alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ise, sütü ısıttıktan sonra hafif bir şekilde tüm kirpik diplerine uygulamaktır. Bu uygulamanın işe yaraması için, gün içinde en az 3 kez boyunca uygulamalısınız. Aksi halde planladığınız gibi sonuçlarının alınması mümkün olmayacaktır.

Diğer Yöntemler

Kirpikleri dolgun yapabilmek için, makyaj hilelerinden de yararlanabilirsiniz.

Kahverengi rimeli sürdükten hemen sonra siyah rimeli de kirpiklere uygulayın. Bu sayede kirpiklerinizin her zamankinden daha dolgun göründüğünü fark edeceksiniz.

 • Rimeli kirpiklerin içine doğru sürdüğünüzde de aynı etkilerin oluştuğunu görebilirsiniz. Her zaman kullandığınız yöntemi bırakarak bu şekilde yapacağınız uygulama daha uzun ve dolgun bir görüntünün oluşmasını sağlayacaktır. Tek tek ayrılan kirpikler bu sayede daha dolgun gözükür.
 • Eğer hızlı bir şekilde kirpikleri dolgun göstermek istiyorsanız, kirpik kıvırıcısından yararlanmanız daha doğru bir karar olur. Tabi uygulamayı en iyi şekilde tamamlamak için, kirpikleri kıvırdıktan sonra da bu işlemi uçlara doğru yapmaya başlamalısınız. Bu sayede normal zamanlardan daha iyi bir görüntünün oluşmasını sağlamış olursunuz.
 • Görüntünün biraz daha kalın olmasını sağlıyorsanız, kahverengi kalemin gücünden yararlanabilirsiniz. BU sayede kirpikler uzun zaman boyunca daha dolgun gözükecektir. Uygulamayı oldukça kısa süre içinde ortaya çıkarmanız da mümkün olacaktır.

Uzun ve Sağlıklı Kirpiklere Sahip Olabilmeniz  İçin  Doğal Yollar

Yeşil Çay

Yeşil çayın faydalı özelliklerinden yararlanın. Yeşil çayı demleyip soğumaya bıraktıktan sonra bir pamuk yardımıyla  kirpiklerinizin  üzerine sürün. Çay büyümeyi teşvik edecek ve foliküllerin temizlenmesine yardımcı olacak ve daha büyük bir büyümenin gerçekleşmesine izin verecektir.

blank

Zeytinyağı

Yüzünüzü suyla yıkadıktan sonra bir pamuk yardımıyla  kirpik çizginize az miktarda zeytinyağı sürerek kirpiklerinizi nemlendirip ve güçlendirebilirsiniz.  Zeytin yağında bulunan besinler, kirpiklerinizin daha uzun ve daha güçlü büyümelerini sağlamak için mucizevi bir yağdır.

blank

 

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizinin yağının faydalarını saymakla bitiremeyiz. Diş beyazlatma dan nemlendiriciye kadar bir çok işlevi yerine getirebilir. Hindistan cevizi yağı kirpiklerinizi güçlendirmeye yardımcı olabilecek yararlı yağ asitleri ile doludur. Bu yüzden, bu şaşırtıcı yağın kirpiklerinizi güçlendirmek ve nemlendirmek için mükemmel olması hiç de  şaşırtıcı değildir. Yatmadan önce kirpiklerinizi büyütmek için kirpik çizgisine yine bir pamuk yardımıyla ince bir miktar uygulayabilirsiniz.blank

 

Hint Yağı

Hint yağının kan akışını hızlandırıcı bir etkisi vardır. İçeriğinde bulunan minarel ve E vitamini oldukça yoğundur. Bu yüzden saç, kaş ve kirpik bakımında önemli bir yeri vardır.  Hint yağı ve diğer yağlarla yapılan karışımlarda bulup bunlardanda faydalanabilirsiniz

blank

Doğru Diyet

Kirpiklerinizin sağlıklı büyümesi için doğru yapılan diyet önemli bir faktördür. Balık, yumurta, fasulye ve yoğurt gibi yiyecekler sağlıklı kirpiklere katkıda bulunabilecek besinlerdir. Bu arada Soya proteini de kirpik büyümesine katkıda bulunan besinlerdendir.blank

YORUMLAR

 1. blank zeynep dedi ki:

  badem yağı, Hintyağı, zeytinyağı, jojoba yağı ve gül yağıdır. Nereden bulabiliriz

  1. blank Ada dedi ki:

   Aktarcılardan bulabilirsiniz.

 2. blank Gündoğdu dedi ki:

  Herhangi marketlere sorun cogunda var