Yağlı Ciltlere Kükürtlü Sabun Önerisi

Yağlı Ciltlere Kükürtlü Sabun Önerisi

Yağlı ciltlere kükürtlü sabun önerisi , Ahmet Maranki gibi bir çok ünlü ismin önerdiği sabunlardan bir tanesidir. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz ve cildinizde sivilce , akne gibi problemler yaşıyorsanız sizlere kükürtlü sabun önerisinde bulunmak istiyorum. Kükürtlü sabun sivilce ve akne problemi yaşayanlar için kısa süre içerisinde sorunları çözen alternatif ve doğal bir yöntemdir.

Yağlı ciltlere kükürtlü sabun önerisi

Cildi aşırı yağlı olan kişilerin ciltlerinde oldukça sivilce problemi yaşanır. Sivilceleri gidermek için öncelikle yağlı olan cildinizdeki problemi çözmeli ve yağ seviyesini minimuma indirmeniz gerekmektedir.

Bu nedenle sizlere kükürtlü sabun önerisinde bulunmak istiyorum. Kükürtlü sabun cildinizin yağ oranını dengeleyerek sivilce ve aknelerizi azaltırken bunun dışında cildiniz bir çok faydası dokunur.

Kükürtlü Sabunun Cilde Faydaları

Sizlere kükürtlü sabunun cildinize sağlayacağı faydaları anlatmak için bir kaç özelliği ve cilde en yararlı faydalarını sıralamak istiyorum.

  • Kükürtlü sabun cildinizdeki yağ oranını dengeler.
  • Cildinizdeki ölü derileri temizler ve pürüzsüz bir cilt oluşturur.
  • Yağlı olan ciltlerdeki yağ oranını dengeler ve sivilceleri azaltır.
  • Kükürtlü sabun saçlara kullanıldığında saçlardaki yağlanmayı azaltır.
  • Cilt altı sivilceleri için birebirdir. Cilt altı sivilcelerini zamanla söndürür ve yok eder.

Cilt Altı Sivilcelerden Kurtulun

Cilt altı sivilceleri normal sivilcelerden daha tehlikeli ve geçmesi zor olan bir sivilce türüdür. Ayrıca cilt altında sivilce çıkması çok daha sıkıntılı ve iyileşme süreci çok daha uzundur.

Kükürtlü sabun aynı zamanda cilt altı sivilceleri olan ve saç diplerinde çıkan sivilcelere de çok iyi gelmektedir. Sizlere daha öncede paylaştığımız Saç diplerinde sivilce ve kaşıntı adlı konuda kükürtlü sabunu tavsiye etmiştik.

İbrahim Saraçoğlu Tavsiyesi Kükürtlü Sabun

Bu konularda gayet bilgili olan ve televizyon programlarında bolca adından söz ettiren Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu , kükürtlü sabunun sivilce ve akne problemlerine çok iyi geldiğini bir çok programında dile getirdi.

Saraçoğlu , sivilce ve kaşıntının yeşil kurutulmuş yulaf samanı veya %100 zeytin yapından yapılmış kükürtlü sabun ile yıkanmasını tavsiye ediyor. Bu nedenle kükürtlü sabun alırken dikkat edilmesi gereken hususlar var. %100 zeytin yağından yapılmış olması çok önemlidir.

Dip not: Kükürtlü sabun yağlı ciltler için son derece faydalı bir üründür. Ancak kuru ciltler içinde bir o kadar zararlıdır. Kuru ciltler kullanmasın! Kullandığı taktirde egzama ve kepek gibi problemler ile karşılaşabilirler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.